Nowa karta dźwiekowa i porblem z uruchamianiem

Witam, mam zintegrowaną kartę dźwiękową C-Media AC97 Audio Device i pewnego dnia złącze mikrofonowe przestało działać. Na szczęście na stanie mailem inna kartę: C-Media CMI8738/C3DX i zainstalowałem wszystko ładnie gra i buczy ale jest problem taki że gdy uruchamiam komputer po załadowaniu systemu muszę poczekać z 3-5minut i dopiero załaduje się do końca system. I to jest na pewno wina karty dźwiękowej bo jak ja wyciągnę nie muszę tyle czekać. Jest jakiś sposób na to aby szybciej się uruchamiał komputer?

Występuje konflikt z innym oprogramowaniem uruchamianym w autostrcie, możliwe że ze starymi sterami, które powinieneś najlepiej odinstalować ew. wyłączyć z autostartu i po wyłączać usługi z nią związane.

Jeżeli to nie pomoże to zobacz czy w opcjach programu dołączonego do sterownika karty nie ma opcji opóźnionego uruchamiania, co eliminuje zazwyczaj konflikt.

Jeżeli masz viste/7 to opóźnione uruchamianie można włączyć w usługach.

Listę usług uruchamiasz wpisując w uruchom/wyszukaj (vista/7): services.msc

do kontroli autostartu wpisujesz: msconfig

a wyłączyłeś integre w biosie?

wyłączyłem zintegrowaną w BIOSIE

Dodane 23.01.2010 (So) 20:01

mam WIN XP SP3 a w autostarcie nic nie widzę od starej karty co by można było wyłączyć

no to chyba pozostaje aktualizacja sterowników, odinstaluj stare, uruchom kompa jeszcze raz(sprawdź czy tak samo długo się uruchamia bez sterowników) i zainstaluj nowsze

jeszcze możesz spróbować:

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Clea … 11540.html

czy w biosie jest włączona czy wyłączona nie robi żadnej różnicy, tylko że jak jest włączona to system ją wykrywa. Ale jak odinstalować te sterowniki?

Dodane 24.01.2010 (N) 1:55

już sobie poradziłem :wink: nic nie usuwałem tylko zainstalowałem nowsze sterowniki na to i problem zniknął :wink: dzięki :slight_smile: pozdrawiam :slight_smile: