Nowa karta dźwiekowa i porblem z uruchamianiem


(Kacper Kokot) #1

Witam, mam zintegrowaną kartę dźwiękową C-Media AC97 Audio Device i pewnego dnia złącze mikrofonowe przestało działać. Na szczęście na stanie mailem inna kartę: C-Media CMI8738/C3DX i zainstalowałem wszystko ładnie gra i buczy ale jest problem taki że gdy uruchamiam komputer po załadowaniu systemu muszę poczekać z 3-5minut i dopiero załaduje się do końca system. I to jest na pewno wina karty dźwiękowej bo jak ja wyciągnę nie muszę tyle czekać. Jest jakiś sposób na to aby szybciej się uruchamiał komputer?


(Joni987) #2

Występuje konflikt z innym oprogramowaniem uruchamianym w autostrcie, możliwe że ze starymi sterami, które powinieneś najlepiej odinstalować ew. wyłączyć z autostartu i po wyłączać usługi z nią związane.

Jeżeli to nie pomoże to zobacz czy w opcjach programu dołączonego do sterownika karty nie ma opcji opóźnionego uruchamiania, co eliminuje zazwyczaj konflikt.

Jeżeli masz viste/7 to opóźnione uruchamianie można włączyć w usługach.

Listę usług uruchamiasz wpisując w uruchom/wyszukaj (vista/7): services.msc

do kontroli autostartu wpisujesz: msconfig


(boger) #3

a wyłączyłeś integre w biosie?


(Kacper Kokot) #4

wyłączyłem zintegrowaną w BIOSIE

-- Dodane 23.01.2010 (So) 20:01 --

mam WIN XP SP3 a w autostarcie nic nie widzę od starej karty co by można było wyłączyć


(boger) #5

no to chyba pozostaje aktualizacja sterowników, odinstaluj stare, uruchom kompa jeszcze raz(sprawdź czy tak samo długo się uruchamia bez sterowników) i zainstaluj nowsze

jeszcze możesz spróbować:

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Clea ... 11540.html


(Kacper Kokot) #6

czy w biosie jest włączona czy wyłączona nie robi żadnej różnicy, tylko że jak jest włączona to system ją wykrywa. Ale jak odinstalować te sterowniki?

-- Dodane 24.01.2010 (N) 1:55 --

już sobie poradziłem :wink: nic nie usuwałem tylko zainstalowałem nowsze sterowniki na to i problem zniknął :wink: dzięki :slight_smile: pozdrawiam :slight_smile: