Nowa karta dzwiekowa...Jaka wybrać?

Witam, moja karta dzwiekowa nie wspiera głośników 5.1 i działaja tylko 2 glosniki z 5. Czy ktoś moze poradzić mi jaka karte dobrać tak aby byla kompatybilna z reszta zestawu i nie az tak droga…Na forum wyczytałem ze ta karta bedzie odpowiednia (Creativy SB 5.1 Live), ale moze ktos ma inne sugestie.

Z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8S648FX(-L)

Typ procesora Intel Pentium 4, 2033 MHz (20 x 102)

Grafika NVIDIA GeForce FX 5200 (Microsoft Corporation)

Karta dźwiękowa Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card

Pamięć 1,25 GB RAM

System Windows XP Profesional +SP2

Głośniki Creative 5.1

Zależy czego oczekujesz od karty; czy ma to być sprzęt głównie do gier, chociaż wątpie patrząc na Twoją konfigurację sprzętową, czy też bardziej multimedialny do oglądania filmów i słuchania muzyki.

Oraz ważna sprawa; jaki posiadasz sprzęt, bo nawet z dobrej karty nie wyciśniesz kokosów na tanich głośnikach 5.1 firmy Manta.

Ostatnio zakupiłem Creative Sound Blaster X-Fi Titanium i w sumie wbrew memu uprzedzeniu do Creative, mogę Ci z czystym sumieniem ją polecić :wink:

Nie gram w gry jak dobrze zauważyłeś ;p chodzi głownie o filmy i muzyke…=] I jest jeszce maly problem Twoja karta jak widze kosztowala ponad 300 zl a ja za caly komputer zaplacilem 450 =] szuakam czegos tanszego (=.-)

Może ASUS Xonar DX/XD za około 250 zł, tylko tyle, że na PCI-E x1. Bardzo dobra, w testach i ogólnym wrażeniu bije droższe Creative. Polecam :slight_smile:

Nie zwróciłem na to uwagi, ale Twoje mobo nie ma nawet wyjść PCI-E, także pole manewru bardzo sie ogranicza.

Możesz looknąć na te propozycje:

http://www.agito.pl/karty-dzwiekowe/cre … r=234:1574

i

http://www.agito.pl/karty-dzwiekowe/cre … r=234:1574

Wiele osób narzeka na Audigy, a ja mam taką również na odsłuchu i dla przecietnego człowieka do podstawowego zestawu 5.1 spokojnie się nada :wink:

Edit:

spinacz200:

No właśnie, PCI-E, też się przejechałem na tym proponując X-Fi Titanium

Dziekuje za porade, jestem pewnien ze cos uda mi sie wybrac.

Przeniesiony temat z Problemy do :arrow: Hardware, Sterowniki