Nowa karta dźwiękowa

Witam

zamierzam kupić nową kartę dźwiękową. Na razie jak do tej pory to zastanawiam się nad kupnem Asus Xonar DS. Czy opłaca się kupić ? Kolega też mi polecił Creative X-fi. Poproszę o pomoc jaką kartę kupić z góry dziękuje :slight_smile:

Jeżeli już to proponuję kupić kartę Asusa Xonar DS.Karta ma możliwość wymieniania opampów,lepsze wsparcie producenta,dobrze nadaje się do gier jak i muzyki.

Skoro masz głośniczki Logitech X-540 to nie ma sensu wydawać kasy na kartę Asusa, no chyba, że kupisz sobie porządne słuchawki za kilkaset złotych. Na tym zestawie nie odczujesz żadnej różnicy dźwięku. Ale jeśli już kupisz coś mocnego, to oczywiście Asus.

TO WYŻEJ TO TOTALNA BZDURA

pożycz jakaś karte od znajomego i włącz muzykę - odczujesz roznicę!

zaraz ktoś powie: KUP PŁYTE Z KARTA ZINTEGROWANA I WMAWIAJ SOBIE ŻE MA TAKA SAMĄ WYDAJNOŚC JAK HD 5770! co za bzdury!

Logitech X-540 to pierdzawki a nie zestaw głośników 5.1 i powie ci to każdy, kto porównywał ten zestawik ze średniej nawet klasy większym zestawem kina domowego. O ile same głośniczki mają całkiem dobrą jakość, to ich wzmacniacz jest robiony ze śmieci.

Różnicę można odczuć, ale nie taką, która jest warta kilkuset złotych.

Btw. pomiędzy kartą graficzną a kartą dźwiękową jest spora różnica, nie sądzisz? Karta graficzna renderuje obraz 3D który będzie miał te powiedzmy 60FPS na każdym monitorze, ba, nawet na starym telewizorze kineskopowym, a karta dźwiękowa do czego wysyła dźwięk? No właśnie, do głośników, które muszą ten dźwięk właściwie odtworzyć.

Opórcz Creative, polecam karty Auzentech http://www.mediaking.pl/p24702,karta-mu … e-7-1.html

Podzespoły takie jak w X-Fi. Za to na płytce układ elementów jest o wiele lepiej przemyślany. Jaki to ma wpływ na dźwięk? Chyba nie muszę mówić :slight_smile:

Ja mam karte Asus Xonar Dg 5 i sobie chwale , a różnica jest znacząca zarowno na słuchawkach , jak i na głośnikach . Dodatkowo masz fajny i prosty w obsłudze program xonar dg audio center . Możesz tam sobie zapamiętać np kilka opcji np 1 do grania , jedna do muzyki i potem tylko przełączać :slight_smile: Masa fajnych opcji POLECAM !

widzę że kolega ma aparat słuchowy chyba zepsuty dlatego nie usłyszy różnicy…