Nowa karta graficzna a procesor

Witam,

Zakupuję kartę graficzną Vertex3D Radeon HD 4850 1GB DDR5 PCI-E lecz mam problem. Pytanie brzmi czy mój procesor nie będzie ograniczał karty graficznej. Niżej specyfikacje pc:

Płyta główna:MSI K9N Neo v2/v3 (MS-7369)

Ram: 2,5 GB DDR2

Aktualna karta: Geforce 8500 GT

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+

Zasilacz:350W PowerMan

Liczę na szybką odpowiedż. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

denios , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

będzie.

opcje masz podane w podobnym temacie link.

i uważałbym na produkt zasilaczopodobny, który w tej chwili posiadasz :wink:

A o ile bym musiał podkręcić procka żeby nie ograniczał :)?

3 ghz powinno styknąć ;p

Bez jaj :smiley: teraz podkręciłem do 2,4 GHz i narazie hula z temperatura jak na 2,1 czyli 38C w spoczynku przy przeglądarce i 40-46C w stresie :slight_smile: Starczy to 2,4 czy muszę do 2,5 podkręcać ? nie chcę za dużo podkręcać :slight_smile:

im wiecej tym lepiej generalnie :wink: ale skoro hula, to probuj 2,5 i 2,6 ;p

2.5GHz będzie ok dla tej karty(chociaż nadal procesor kiepski), power(boom)man bym wymienił na coś co ma chociaż 450W (pod przyszłą rozbudowę).

Hulał :smiley: bo przed chwilą się pc wyłączył podczas grania w Saints Row The Third :smiley: i po ponownym włączeniu wyskoczył czerwony napis Overclocking Failed (cośtam) i przywróciło z powrotem 2,1 :D. A na 2,1GHz w ilu % karta by była ograniczona :)?

Dodane 06.07.2012 (Pt) 15:36

A jeszcze pytanie,

Jaką kartę mogę kupić pod ten procesor? Jakąś wydajna do 270 zł? Jeżeli mówicie że ten procek ograniczy to nie ma sensu kupywać i tak pod koniec roku :smiley: kupie płytę główną z prockiem quad core i 4 GB ram :slight_smile: Najlepiej coś ze sklepów w poznaniu :smiley: ewentualnie http://www.proline.pl bo niedaleko mam ten sklep 8)

Proszę o szybką odp. Ponieważ dzisiaj do 18:00 chcę zakupić kartę :slight_smile:

ta grafika ci spokojnie posłuży nawet przy quadzie i 4 gb ram. jak chcesz zydzic na grafike, to rozejrzyj sie za 9800 gtx albo 9600 gso, ale tonie umywa sie do 4850 ddr 5.

Ja potrzebuję kartę na ten procesor co podałem ( Patrz wyżej ) ale i na quad cora. Chodzi mi oto żeby mi gry się nie ścinały na tym procku jak i potem na quad core :slight_smile: Najlepiej proszę przykłady ze sklepów z odbiorem osobistym :smiley: w Poznaniu

Dodane 06.07.2012 (Pt) 16:15

Znalazłem 2 karty na proline.pl i teraz powiedzcie jaką brać :

http://www.proline.pl/?p=N440GT-MD1GD3%2FLP <–MSI GT440 1024MB DDR3 128bit PCI-e.

http://www.proline.pl/?p=ASUS+HD6670+1GBD3 <— ASUS HD6670 1GB 128bit PCI-E DDR3.

Liczę na bardzo szybką odpowiedż :slight_smile: PLEASE!!

Tylko żeby mi procesor nie ograniczył.

żadną z powyższych. mogę ci zagwarantować ze nie wydolą, jeśli chcesz grac :slight_smile: weź tego vertex hd 4850 z pamięciami ddr 5 a będziesz zadowolony.

Czemu tak sądzisz ? Vertexa 4850 bym musiał z allegro zamawiać D: a ja potrzebuje na teraz. Która z tych 2 brać?

http://www.ceneo.pl/15487445

jak widac nie tylko allegro. lepiej poczekac pare dni i nie zalowac, te karty ktore podales nie nadaja sie do grania. chyba ze lubisz pasjansa albo kierki :slight_smile:

No ale do HD 4850 musiałbym procka podkręcać czego nie chce ponieważ mój procek ograniczy ją.

a te karty które podałeś, będziesz musiał podkręcić nawet do obecnego procka, bo się będzie nudził :slight_smile: poza tym, pisałeś ze pod koniec roku zmieniasz procek i ram, wiec chyba lepiej zainwestować w coś co pozwoli ci bezstresowo się bawić, prawda?

procka, jeśli nie chcesz, nie musisz kręcić. karta nie będzie pracować na max swoich możliwości, ale nie przeszkodzi to jej byc lepsza od tych szrotów które zaproponowałeś.

Może i się zdecyduje na tego 4850 :slight_smile: ale martwi mnie ograniczenie :frowning: przez procesor.

nie masz się czym martwic, na pewno ograniczona przez procek będzie i tak lepsza niż jakakolwiek inna karta w podobnej cenie, a już na pewno lepsza niż to co oferuje w tej cenie proline :wink:

tylko pamietaj o zasilaczu.

Spokojnie o zasilaczy nie zapomnę :slight_smile: A nawet jak ograniczy to w bf 3 na najniższej rozdziałce i detalach pogram :D?

na średnich powinieneś bez problemu sobie grac. myślę ze te 1366x768 spokojnie osiągniesz :wink: