Nowa karta graficzna, bład biosu, 3 długie 1 krótki


(Gruszeczkaloczek) #1

Witam

Mam problem a mianowicie kopiłem sobie nowa kartę radeon 7770 wraz z zasilaczem Chieftec GPA-500S8 bulk 500W

reszta pc to :

AMD Athlon 64 X2 4000+

ASUSTeK Computer INC. M2V (SOCKET AM2)

3.5GB Single-Channel DDR2

Creative SB200

problem polega na tym iż po podłączeniu karty i uruchomieniu głośniczek systemowy wydaje 1 długi i 3 krótkie piski, wyczytałem iż to może być błąd karty graf lub jej brak czy tez ramow. pc działa na innej karcie teraz 512MB ATI Radeon X1300/X1550 Series , karta odpalana na innym pc i działa, podłączyłem nawet do tego zestawu kartę radeon 5750 i działa u mnie, styki przeczyszczone. wyczytałem by zrobić reset biosu, odłączyłem wiec bateryjkę odczekałem z 5 min włączyłem pc dodatkowe pisknięcie po " 1 długi i 3 krótkie" wyłączyłem pc podłączyłem kartę włączyłem, to samo. podłączyłem poprzednia ( 12MB ATI Radeon X1300/X1550 Series ) wyskoczyło mi bym sam ustawił bios lub domyślne, wziąłem domyślne pc działa, podłączyłem znowu kartę to samo co wcześniej. Dodam może jeszcze iż na 1 dysku posiadam dwa systemy xp i 7.gdy uruchamiam to wiatrak się kreci, tak jak by karta działa lecz na monitorze nic się nie pokazuje.

jakieś rady ?


(mrFreeze) #2

BIOS spróbuj zaktualizować.

http://www.asus.com/Motherboards/M2V/#s … Download_8


(falcon89) #3

Czy podłączyłeś dodatkowe zasilanie karty

pci-e-power-connector-1.jpg


(Gruszeczkaloczek) #4
  1. jeśli chodzi o ta wersje BIOS update file for M2V (Version 2101) to zainstalowana jest. (to ze czarny ekran na chwile po odpaleniu .exe się pojawił to jest cala aktualizacja tak? czy bios się inaczej aktualizuje-zielony w biosie jestem)

  2. tak, ba nawet odpalałem bez i to samo.


(mrFreeze) #5

BIOS-Utilities masz program ASUS Update V7.06.02 pobierz i zainstaluj. Odpal wybierz Update BIOS to File. Pobierzesz BIOS Version 2101 Wypakujesz archiwum M2V2101 będziesz mieć M2V-ASUS-2101.ROM podasz ścieżkę do pliku Flash i wszystko. Oczywiście istnieje pewne ryzyko niepowodzenia więc robisz to na własną odpowiedzialność żeby później nie było. Dla pocieszenia aktualizowałem BIOS kilkadziesiąt razy nigdy się nic nie zdarzyło.

Jeżeli jest już ten bios to nie mam pojęcia co innego może być.


(Gruszeczkaloczek) #6

przy instalacji okazało się iż posiadam to, widocznie instalowałem nie będąc świadomym myśląc ze to jakiś sterownik , lecz odpaliłem i jakieś błędy i program się wyłączył później próbowałem naprawić przez instalke to samo, następnie odinstalowałem i przy probie instalacji --> http://www.imagehustler.com/image.php?id=VT5MY jakieś pomysły ?

Dodane 14.08.2013 (Śr) 22:29

wiec udało mi się zainstalować nowsza wersja programu na 7 i mam teraz wersje ta najnowsza z 2008 a nie 2006 lecz nadal to samo, pc wydaje te same dźwięki. przy uruchamianiu dziwne może jest to iż pisze ze bios ma wersje 2. 25 a29 przed i po instalacji aktualizacji nie wiem czy to to samo czy tez nie.


(mrFreeze) #7

W tym programie masz te błędy? BIOS Version 2101 a nie jakieś a29.

http://imgur.com/ZAofGNk


(rgabrysiak) #8

xXGRUHAXx na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.


(Gruszeczkaloczek) #9

http://imgur.com/YpH15lP pisalem ze mam aktualna.

A to co pisałem to jest podczas uruchamiania systemu na czarnym tle.

Moment już poprawiam.


(Gruszeczkaloczek) #10

proszę uważnie czytać