Nowa Karta Graficzna - Brak Obrazu

Witam,

otóż ostatnio popsuła mi się karta graficzna w moim komputerze, także zakupiłem nową i mam problem. Po podłączeniu tej karty komputer włącza się ale nie ma dźwięku “TIT”, który był na poprzedniej karcie. Karta Graficzna jest nowa ze sklepu.

Mój sprzęt:

Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD5450 DDR3 1GB

Płyta główna: GIGABYTE GA-M61VME-S2

Zasilacz: PROComp ATX LPK9 400W

Procesor: AMD Athlon 64 x2 1.9Ghz

Poprzednia karta graficzna to: ATI Radeon x1550 256MB

Dodam jeszcze, że po wyjęciu nowej karty graficznej i włączeniu PC bez żadnej jest dźwięk “TIT” oraz ze starą kartą również jest.

Proszę o pomoc!,

Manolobarca

Problemem jest tylko ze niema tego dźwięku? Tak wszystko jest ok?

Po włączeniu nie ma dźwięku co wiąże się z tym że monitor się nie włącza tylko jest w trybie uśpienia. Na popsutej karcie jest dźwięk i monitor się włącza normalnie.

Sterowniki nowe zainstalowane?

Jak mam zainstalować sterowniki skoro po włożeniu tej karty mi się nic nie wyświetla? Nawet monitor się nie włącza tylko jest w trybie uśpienia.

zresetuj bios do ustawień fabrycznych poprzez wyciągniecie baterii następnie włożeniem jej s powrotem operacje wykonujemy przy odłączony komputerze od zasilania

Jaki system operacyjny ?

Próbowałem z BIOS’em i nic nie dało. System to Windows 7. Mogę dodać, że przy włączaniu z tą kartą jest taki jakby dźwięk pyk-pyk ale nie wiem czy to może coś znaczyć :slight_smile:

https://www.google.pl/search?q=d%C5%BAw … =firefox-a

Jak masz możliwość, sprawdź kartę na innym komputerze.

spróbuj wyciągnąć kartę z PCI-E i ja ponownie wsadzić zrób tak samo z pamięciom RAM

Karta ma dodatkowe gniazdo zasilające czy zasilana jest tylko z PCI-E ?

Próbowałem z wyciąganiem jej i wkładaniem od nowa, tak samo z pamięcią RAM. Ma tylko na PCI-E :slight_smile:

Zasilacz: PROComp ATX LPK9 400W

CZARNA LISTA !!

http://forum.programosy.pl/czarna-lista … 57428.html

Może to jest powodem?

Bardzo możliwe, że to jest powód. Tylko teraz chciałbym sprawdzić na jakimś innym żeby to na pewno to. Ewentualnie kartę sprawdzę u kogoś czy na 100% jest dobra.

Kiedyś miałem podobny problem z 8600 GT DDR2 na 2 komputerach nie działało (czarny ekran) a na jednym zadziałało, nie wiem co może być przyczyną płyta główna?

możliwe ze twój bios nie rozpozna karty, posiadam chipset nforce 560 i tam Gigabyte umieścił fix w biosie do obsługi kart serii hd 5000 niestety producent nic nie pisze na temat twojej płyty

pod uwagę należy tez wziąć ze płyta ma bios z 2007 a seria kart AMD 5000 wyszła w 2011 roku jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi,

poza tym jest to m-atx i cudów nie należy oczekiwać ale warto spróbować uaktualnić bios może się uda