Nowa Karta Graficzna - co kupić?

Witajcie ponownie :slight_smile:

Stoję przed problemem zakupu nowej karty graficznej, bo stara już zaczyna “padać” (wyłącza mi kompa - czarny ekran i grzeje się do ponad 110 stopni).

Nie mam kasy żeby wywalać ponad 1000zł ale myślę, że kwota 500 - 700 max jest w moim zasięgu, dlatego proszę o pomoc.

Mój aktualny komp:

Procesor: Intel® Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz

Zasilacz: Chieftec CFT-500-A12S (500W)

Płyta główna: Foxconn P35AS01

RAM: 6.00 GB OCZ DDR2 800 (400MHz)

Win 7, Sound Card - SB X-Fi , 2 Dyski Samsunga 320 i 200 GB + zewnetrzny 1TB Seagate, no i ta nieszczęsna karta grafiki: NVIDIA GeForce 9600 GT .

Napiszcie co mogę do tego “blaszaka” włożyć, żeby móc pograć i nie mieć problemów … tzn. gry które gram chodzą mi beż problemów na wysokich detalach ale ostatnio zaczęło się coś dziać niedobrego (jak pisałem wyżej), a gram w CoD-a, MW1, 2 i 3, Wiedźmina 2 i ostatnio w Twierdzę 3 :):):slight_smile: i to właśnie przy Twierdzy zdarza się to notorycznie … komp również służy mi do pracy i do obróbki wideo (zabawa). Pomóżcie.

Zaproponował bym HD 6850: http://www.ceneo.pl/Komputery;szukaj-HD+6850

=D> =D> =D> =D> jasiu87

Do tego procka wkładałbym max radeona HD4870… Jak zamierzasz wymieniać procka (czyli płytę też) to 6850 może być

Czy to znaczy, że mam za słabego procka ???, że nie może być 6850 ? i czy tylko Radeony wchodzą w grę?

Kartę wsadzić możesz, ale procek będzie blokował jej możliwości (nie będzie chodzić pełną parą, nie rozwinie skrzydeł, inaczej nie umiem zobrazować :D)

Qrcze, jak kupowałem tego procka to myślałem, że starczy na dość długo … bo był dosyć drogi i hmmm, nawet bardzo dobry, wszyscy mi odradzali quada bo nie wykorzystam go w pełni a ten jest super … teraz jak ma blokować możliwości karty to jestem załamany … bo jak miałbym wymieniać procka to już powoli wszystko - płytę, ramy itd … a tego nie chcę, chciałem kupić tylko nową kartę … i znów problem.

Czy naprawdę nie można nić więcej zrobić ?? Nie chcę wymieniać procka, chcę lepszą grafę niż miałem (a byłem z niej naprawdę zadowolony przez cały czas)- wszystkie nowości spokojnie chodzą (mam jeszcze mały monitor 19’ Samsunga i może dlatego wszystko jest ok), co nie zmienia faktu, że nową grafę mieć muszę …

No właśnie teraz Quad by w sumie mógł teraz być :smiley: Może zrób tak: kup sobie teraz grafę, a za jakiś czas dokupisz płytę z prockiem i RAM’em, więcej teoretycznie nie trzeba. Płyta to koszt ok. 250 zł, procesor w zależności jaki ale ok. 450-500 zł, RAM można ciąć koszty i kupić 1x 4GB za około 80-95 zł.

Jak nie chcesz robić tak jak napisałem, to spróbuj naprawić kartę:

1. program RivaTuner - instrukcje znajdź gdzieś albo sam popróbuj - zakładka Fan i na 100%, potem Save i OK

sprawdzasz czy działa

2. deinstalacja sterów (całkowicie)

3. instalacja najnowszych sterów

sprawdzasz czy działa

4. wgranie najnowszego BIOS’u dla karty

sprawdzasz czy działa

5. wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze karty - ok. 20 zł za dobrą pastę

sprawdzasz czy działa

6. wymiana wiatraczka na chłodzeniu karty (o ile można wykręcić twój) - jakieś 15 zł

sprawdzasz czy działa

Dzięki wielkie za porady.

A jakiego (lepszego) procka mógłbym do aktualnej płyty włożyć ??? Muszę też wymieniać płytę? Może obejdzie się bez wymiany płyty, może na procka i grafę uzbieram od razu (no powiedzmy w przyszłym miesiącu :))

E8400 złym nie jest, aczkolwiek rzeczywiście jest słabo - lepiej będzie dać sobie spokój z grafiką i podmienić platformę - sprzedać to co masz, wykrzesałbyś pewnie trochę - E8400 z tego co widzę stoi wysoko, za RAM też skosisz kilkanaście złotych (nie wiem ile dokładnie) - płyta też poszłaby za ileś tam. Jako że masz 700 teraz, przypuśćmy że udało by Ci się wyrwać 500 za części - mamy 1200zł.

http://www.morele.net/procesor-intel-co … 0k-358735/ 900zł

http://www.morele.net/plyta-glowna-asro … en3-426111 436zł

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-d … 4g-294462/ 77zł

Wychodzi więcej niż twój budżet, ale sprzęt pierwsza klasa - karta graficzna zintegrowana w procesorze i dlatego płyta na chipsecie Z68. Wtedy będzie wydajnie i super, tylko że wiadomo, że nie pograsz w gierki. Nie wiem czy sprzedasz za tyle części, czy też za więcej/mniej. Ale warto dopłacić, bo wtedy dołożyć jakaś kartę graficzną na poziomie HD6850/HD6870 (albo gdy wyjdzie to seria HD7xxx) - będzie można sobie pograć, może nie we wszystko na full detalach, ale będzie nieźle.

Tak beż żadnych kombinacji,to kup coś pokroju Radeona HD 5770 lub 6770 i będziesz zadowolony.

Procesor najbardziej opłacalny na Twoją płytę to Q6600 szukaj rewizji GO.

ta, nie ma co, najlepiej kupić kartę z szynami 128 bit w tych czasach… To się mija z celem, po za tym za 40 zł więcej jest HD6790 który ma szyny 256 bit.

:frowning: hmmmm, ale mam już w głowie namieszane … sam nie wiem co robić … karta, procek … qźwa … jak się wkurzę to będzie nowy komp … :):):slight_smile: ale na razie kasy tyle nie mam … :frowning:

Moim zdaniem wykonaj wszystko co Ci napisałem (może oprócz tych dwóch ostatnich płatnych punktów) jak karta będzie lepiej działać to zbieraj jakieś 1700 zł na nowego kompa (kilka rzeczy zostanie z tego) i będziemy składać przyzwoity sprzęcior

Co z tego że 128 bit?Karta dużo wydajniejsza od tego co ma teraz,pod E8400 będzie ok.

No dobra, wydajniejsza, ale jak mówi że może uzbierać na nowy sprzęt to po co… po za tym jak mówiłem 40 zł więcej jest 256 bitowy 6790