Nowa karta graficzna co polecacie?

Siemanko mam pytanko co mi doradzicie za kartę graficzną oto mój komp:

Ram: 2GB

karta graficzna: ATI Radeon HD 3800 Series

płyta główna: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+

chyba wystarczy chodzi mi o to żeby BF3 szedł np na normal i bez lagów :smiley:

ah zapomniałem i nie oferujcie kart za 1mln tak do 200 zł (budżet się zwiększy) :smiley:

Z tego co tu podałeś to nie jest model płyty lecz procesora.

ps. Pobierz program Speccy i z opcji “Płyta główna” podaj model Twojej płyty.

ps 2. Co do BF3 to reszta Twojego sprzętu może nie wystarczyć do swobodnej gry.

Witaj,

Musiałbyś zmienić niemal wszystko. BF3 niestety nie podziała na 2GB pamięci RAM (z 4GB powinno wystarczyć). Procesor wypadałoby wymienić na Phenoma II X4 (jeśli na to Ci płyta pozwala), następnie grafikę na HD7770. Dopiero wtedy możemy mówić o grze w rozsądnych warunkach :).

Za 200 nic nie kupisz, co pozwoli Ci pograć w BF3 w ludzkich warunkach. Spróbuj ustrzelić gdzieś GTS450, lecz mimo wszystko lepiej dołożyć kasę do Radeona HD7770. Pobiera mniej prądu i w ogólnym zarysie jest wydajniejsza.

dawid887 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

dobra tytuł zmieniony :smiley:

model płyty głównej to:M2N32-SLI DELUXE (Socket AM2 )

Ahh a co do ramu to jest problem bo są 4 sloty ja mam 2gb i mam 4x512

Pamięci musisz dołożyć obowiązkowo, 2GB w obecnych czasach jest odpowiednie co najwyżej do prac biurowych :).

Teoretycznie na Twoją płytę wejdą Phenomy II X2 i X4, lecz w uwagach jest dopisek “beta”. Wobec tego poczekałbym na opinię praktyczną nt. obsługi PII przez tą płytę…

Dobra to co mi polecicie włożyć do mojego kompa takie tańsze części :slight_smile:

a co do ramu to mam 4 ramy po 512 :frowning:

Więc jeśli chcesz mieć więcej pamięci to należałoby sprzedać te co masz i zakupić 2 nowe kości 2GB.

Tyle tylko że to są pamięci, o ile dobrze widzę DDR2 i raczej nie warto się w nie dalej pchać.

Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem, jeżeli chcesz mieć sprzęt do gier, byłoby uzbieranie większych funduszy, sprzedaż komputera który obecnie masz i kupno nowego.

No dobra ale to jest wydatek :frowning:

a u mnie z hajsem tak średnio :slight_smile:

EDIT:dobra mam na chacie 2x 2gb ddr2 i teraz kwestia grafiki.

Wiem że to jest większy wydatek ale modernizowanie starego komputera to nie jest dobre rozwiązanie.

Patrząc całościowo na ten temat koszty które poniesiesz na modernizację naprawdę lepiej przeznaczyć na nowy sprzęt.

Aby móc pograć w BF3 musisz kupić nowy komputer, bo wszystko tu jest do wymiany.

No dobra a koszty nowego komputera jakie bendą bo zastanawiałem się nad laptopem ? ale że tam części nie wymienię a gdy bym miał kupić grafikę to ile by to kosztowało ?

Laptop i gry? To nie najlepszy pomysł. Po drugie, jak sam zauważasz, o jego rozbudowie można praktycznie zapomnieć.

A co do karty graficznej do obecnego komputera, jeżeli myślisz o karcie Radeon 7770, to jej cena wynosi ~400zł.

Tyle tylko że sama karta graficzna, to nie wszystko co zostało już wcześniej wyjaśnione.

ale kartę 1gb ? bo się nie znam xD

Tak, a dokładniej Radeon 7770 1GB GDDR5. Tyle tylko, że wkładanie jej do tego komputera jest moim zdaniem bez sensu. Sama karta do nie wszystko.

No moim zdaniem teraz komp uciągnie BF3

W porządku, każdy może mieć własne zdanie. Jak to będzie wyglądało w praktyce przekonasz się sam.

No moim zdaniem to 4GB ramu wystarczy i ta karta graficzna !

a poza tym teraz idzie grac w BF3 to na innej karcie się lepiej będzie grało ;>

EDIT: jeszcze jedno pytanie jeśli chodzi o tom kartę: http://allegro.pl/msi-radeon-hd7770-1gb … 83511.html to co z wejściem na monitor jest jakaś końcówka ?

Nie ma sensu do takiego sprzętu montować takiej karty graficznej nie mówiąc o tym, że nawet nie podałeś jaki masz zasilacz. Moja 6770 słabsza, a dławiła się przy tej grze na 2 rdzeniowym procesorze Phenom 545 na socket AM3, a co dopiero na athlonie z am2.

CrisPL skoro się uparł i nie słucha niech kupuje. Jego pieniądze, jego sprawa.