Nowa karta graficzna - czarny ekran

Witam. Kupiłem kartę graficzną ATI Radeon x1300 i po podłączeniu jej do komputera ( bez podłączania kabla od monitora oraz z podłączeniem) komputer normalnie pracuje ale jest czarny monitor.

Dane techniczne komputera:

płyta główna - Asus P5VD2-MX

procesor Intel Pentium 4 524, 3066 MHz

ram - 512mb

zasilacz - Mode Com Feel-350ATX (350W)

bios zaktualizowany do najnowszego

odpala się na karcie zintegrowanej, grafika albo niekompatybilna albo uszkodzona.

… albo w gnieździe karty zebrał się kurz i uniemożliwia jej odpalenie - sam tak miałem.

Jeśli nie jest podłączona ta nowa karta do komputera, to wszystko działa. Jak podłącze kartę, a kabel od monitora podepnę do zintegrowanej to już nie działa.

Wydaje mi się że jest kompatybilna, sloty pasują, typ pamięci też. Być może jest uszkodzona, niestety nie mam jak sprawdzić jej na innym komputerze.

Zaraz będę montował karty RAM nowe to przeczyszczę go trochę i zobaczę czy zadziała.

dobrze docisnąłeś karte? Tak sie dzieje gdy karta niedokładnie wejdzie w port, trzeba użyc nieco siły.

Podepnij kabel do gniazda na tej karcie nowej, a nie w zintegrowaną.

Tak, weszła dobrze (klamra się zatrzasnęła i karta pewnie siedziała)

Tak na początku próbowałem. Skutek - czarny ekran.

Jeśli możesz to sprawdz karte na innym komputerze, choć wszystk wskazuje na to, że jest uszkodzona.

Postaram się sprawdzić. Jeśli jest uszkodzona to nic innego jak wysłać ją na gwarancję.

I tak właśnie zrób. Jesze takie pytanie poza tematem do Ciebie Bonzerr czy gdy uruchamiałeś komputer wentylatory kręciły sie, dysk pracował a płyta wydała charakterystyczne “piknięcie”?

Tak, tak. Komputer normalnie pracował, lampka na płycie się paliła, wszystko normalnie chodziło. Myślę że jakbym na ślepo wpisał hasło do profilu to bym jeszcze się zalogował :wink:

Ok dzięki za ifo :slight_smile:

Po pierwsze wyłącz zintegrowaną kartę w biosie komputera bo ci slot nowej karty nie zaskoczy.

Jak wyłączę zintegrowaną to jeśli ta nowa nie pójdzie to i zintegrowana nie zaskoczy a wtedy nie mam dostępu do kompa.

Miałem kiedyś zintegrowaną i nie trzeba było wyłączać jej w biosie, ale jednak spróbuj może to coś da. Zaskoczyć zaskoczy, nie ma powodów dla których miała by nie zaskoczyć.

A jak ją wyłączyć w biosie na asusie? Przeszukiwałem go już szczegółowo i nie znalazłem nic takiego by ja wyłączyć. Była tylko opcja żeby ustawić skąd ma brać grafikę ( PCI lub PCI-E - ustawione na pci-e)

Reset biosu i po problemie.

Zintegrowana jest wtedy domyślnie uruchamianą kartą.

Czyli gdzie mam w tym biosie szukać opcji wyłączenia zintegrowanej karty?? Bo na prawdę szukałem i nic mi się nie rzuciło w oczy

edit: karta już działa, wyłączenie zintegrowanej karty pomogło

Człowiek się uczy całe życie.

Szukaj aż znajdziesz jak to mówią.

Pozdro.