Nowa karta graficzna do starego komputera

(wymiatacz01) #1

Mam taki oto sprzęt:
Intel Core i5 2500K
Geforce GTX 560Ti 1GB HDMI&DualDVI MSI Twin Frozr II OC
MSI P67A-C45 (B3)
8GB ramu
zasilacz ATX 600W OCZ ModX Grey Series
Windows 7 Home premium

Niestety komputer przy próbie odpalenia jakiegokolwiek wymagającego programu (gra, gpu-z, fur mark czy inne narzędzia diagnostyczne) się zawiesza. Jest to pewnie uszkodzenie karty graficznej. Jaką kartę graficzną zakupić do tego kompa? Chodzi mi głównie o kompatybilność z płytą główną i możliwości procesora. Dla jakiej najlepszej karty graficznej i5 2500k nie będzie bottleneckiem? Wiadomo komp głównie do gier.

(piotrekplay) #2

Ten i5-2500k jest podkręcony? Czy przechodzi testy obciążeniowe stricte CPU (prime95, cpu-z, czy cokolwiek innego?) Jak z temperaturami karty graficznej?
Jeśli tak, to śmiało możesz kupować coś klasy GTX 1060 6GB czy RX580 8GB. Z używanych GTX 980ti lub GTX980 za rozsądne pieniądze (1200-1300zł max za ti i max 1000zł za 980).

(wymiatacz01) #3

Niestety 2500k nigdy nie kręciłem, bo zawsze obawiałem się, że instalując chłodzenie coś popsuję. Karta graficzna w spoczynku ma 36 stopni, niestety pod obciążeniem od razu dochodzi do zawieszenia się komputera (w fur marku po jakichś 3 sekundach).

Co do procesora w cpu-z core voltage wynosi 0,960 V ale czasem zmienia się na 1,216 V i wtedy automatycznie core speed zmienia się z 1596 Mhz do 3500 Mhz. Poza tym Cache Level 3 - 6 Mbytes cały czas miga.

Podczas zawieszania się kompa pojawia się taki dźwięk -> http://uploadfile.pl/pokaz/1116377---pb4p.html

(piotrekplay) #4

To bardziej brzmi jak zasilacz czy sekcja zasilania płyty głównej.
Masz skąd pożyczyć kartę graficzną i inny zasilacz aby upewnić się co rzeczywiście siadło?

(wymiatacz01) #5

Zasilacz tak, z grafą chyba nie da rady. BTW zrobiłem memtest wczoraj i tak średnio wyszło ->

?

Czy ram może być za to wszystko odpowiedzialny?
A ta sekcja zasilania płyty głównej? Czy da się ją naprawić, dokupić czy płyta wtedy do wymiany?

(bachus) #6

Raczej jednak RAM. Pożycz pamieć, albo przetestuj pojedyczno (jak masz dwa moduły). Gdyby co mam na zbyciu Crucial 2x4GB 1600MHz 11CL Dual, odezwij się na priva, możemy się dogadać.

(wymiatacz01) #7

Przetestowałem pojedynczo na tym samym slocie. Memtest pokazał 0 errorów ale co z tego jak komp nadal się zawieszał mimo tego że tylko 4 gb było włożone :frowning: Wydaje mi się, że ten dźwięk który wstawiłem jest kluczowy.