Nowa karta graficzna do starego komputera

Mam taki oto sprzęt:
Intel Core i5 2500K
Geforce GTX 560Ti 1GB HDMI&DualDVI MSI Twin Frozr II OC
MSI P67A-C45 (B3)
8GB ramu
zasilacz ATX 600W OCZ ModX Grey Series
Windows 7 Home premium

Niestety komputer przy próbie odpalenia jakiegokolwiek wymagającego programu (gra, gpu-z, fur mark czy inne narzędzia diagnostyczne) się zawiesza. Jest to pewnie uszkodzenie karty graficznej. Jaką kartę graficzną zakupić do tego kompa? Chodzi mi głównie o kompatybilność z płytą główną i możliwości procesora. Dla jakiej najlepszej karty graficznej i5 2500k nie będzie bottleneckiem? Wiadomo komp głównie do gier.

Ten i5-2500k jest podkręcony? Czy przechodzi testy obciążeniowe stricte CPU (prime95, cpu-z, czy cokolwiek innego?) Jak z temperaturami karty graficznej?
Jeśli tak, to śmiało możesz kupować coś klasy GTX 1060 6GB czy RX580 8GB. Z używanych GTX 980ti lub GTX980 za rozsądne pieniądze (1200-1300zł max za ti i max 1000zł za 980).

Niestety 2500k nigdy nie kręciłem, bo zawsze obawiałem się, że instalując chłodzenie coś popsuję. Karta graficzna w spoczynku ma 36 stopni, niestety pod obciążeniem od razu dochodzi do zawieszenia się komputera (w fur marku po jakichś 3 sekundach).

Co do procesora w cpu-z core voltage wynosi 0,960 V ale czasem zmienia się na 1,216 V i wtedy automatycznie core speed zmienia się z 1596 Mhz do 3500 Mhz. Poza tym Cache Level 3 - 6 Mbytes cały czas miga.

Podczas zawieszania się kompa pojawia się taki dźwięk -> http://uploadfile.pl/pokaz/1116377---pb4p.html

1 polubienie

To bardziej brzmi jak zasilacz czy sekcja zasilania płyty głównej.
Masz skąd pożyczyć kartę graficzną i inny zasilacz aby upewnić się co rzeczywiście siadło?

Zasilacz tak, z grafą chyba nie da rady. BTW zrobiłem memtest wczoraj i tak średnio wyszło ->

?

Czy ram może być za to wszystko odpowiedzialny?
A ta sekcja zasilania płyty głównej? Czy da się ją naprawić, dokupić czy płyta wtedy do wymiany?

Raczej jednak RAM. Pożycz pamieć, albo przetestuj pojedyczno (jak masz dwa moduły). Gdyby co mam na zbyciu Crucial 2x4GB 1600MHz 11CL Dual, odezwij się na priva, możemy się dogadać.

Przetestowałem pojedynczo na tym samym slocie. Memtest pokazał 0 errorów ale co z tego jak komp nadal się zawieszał mimo tego że tylko 4 gb było włożone :frowning: Wydaje mi się, że ten dźwięk który wstawiłem jest kluczowy.