Nowa karta graficzna - Gdzie ją umieścić?

Mój następny problem polega na tym, że moja obecna karta graficzna (Intel 82945G Express Chipset Family 128MB) nie zadowala mnie. Posiadam komputer firmy HP model dc7600 Small Form Factor. Karta graficzna jest zintegrowana z płytą główną, dlatego nie można jej wymienić na inną. Sprzedawca komputera powiedział mi, że jest wejście (pokazał mi takie czarne) na dodatkową kartę graficzną. Planuję kupić takową dodatkową kartę graficzną, lecz nie jestem pewien czy to takie czarne wejście jak pokazał sprzedawca czy może jakieś inne? I jeszcze jedno… Istnieje taka karta bez wejść?

Musisz kupić kartę niskoprofilową, pełnowymiarowa nie wejdzie do obudowy, a co do złącza to powinieneś rozpoznać, raczej do złego karta nie spasuje :stuck_out_tongue:

karta pod pcie x16 ale uważaj, bo według instrukcji hp, w tych komputerach są dość słabe zasilacze, więc nawet z kartą typu GT440, GT230, HD5750 komputer może nie ruszyć.

Zapewne sprzedawca wiedział lepiej od ciebie o co chodzi, i w dodatku je widział - więc pewnie jest ono czarne (nazywa się PCI-Express). Natomiast nasuwa się pytanie - czy sprzedawca nieśmiało zasugerował że musi to być karta LowProfile (czyli niska - bo standardowa ci się po prostu nie zmieści w obudowie), a ponadto nie możesz wsadzić tam nic co by wymagało większego poboru mocy, ponieważ zasilacz nie podoła takiemu zadaniu.

Możesz nieco rozwinąć tą myśl ?

Sugeruje coś w stylu HD5570 firmy HIS. Wersja low profile i zadowoli się niewielką ilością prądu.

http://allegro.pl/gf-9600gt-low-power-l … 00657.html przykładowa karta

Więc tak… Dzięki za odpowiedzi. Ten komputer jest właśnie taki mały, ale nie miałem wtedy funduszy na zakup lepszego, musiałem mieć szybko nowy bo stary się spalił. Co do mojego pytania czy istnieje karta bez wejść, chodzi mi o to czy mogę mieć taką kartę do wnętrza komputera która nie posiada wejścia na monitor? Jeśli włożyłbym tam kartę np. 1GB to ona połączyłaby się z tą zintegrowaną? tzw. czy było by wtedy 1128MB? Jeżeli nie ma jednak karty bez wejść to gdzie miałbym podłączyć monitor? Do tej zintegrowanej czy tej nowej?

Więc tak - istnieją karty bez WEJŚĆ, ale nie znam karty która nie miałaby WYJŚCIA na monitor… Jak włożysz kartę 1 GB - to będziesz miał kartę 1 GB, i będziesz musiał (mógł) podłączyć monitor albo do nowej karty albo do zintegrowanej (albo jak masz drugi monitor - to jeden do jednej a drugi do drugiej - choć tu oczywiście wymagane będzie wsparcie systemu operacyjnego /sterowników).

Dzięki za odpowiedzi. Bardzo mi pomogliście…

Pozdrawiam,

ReaderPL