Nowa karta graficzna i "Boot failed"

Witam, dzisiaj przyszła mi karta graficzna " XFX ATI HD 5670". Zamontowałem ją w komputerze, włączyłem go. Czarny ekran, tylko DVD pika kilka razy, potem normalnie wczytuje się system (" Win7 32bit"), tylko wszystko wolniej działa (np. poziomy w grach długo siw wczytują, na starej było szybciej). Gdy uruchamiam ponownie, znów DVD pika, czarny ekran, ale pokazuje się komunikat, “Boot failed” i coś tam jeszcze (wcisnąć F1 by pominąć komunikat). Co mam robić? Pomocy!

PS. Zasilacz 420W.

Zainstaluj to: http://w.download.idg.pl/fannef/996a150 … dm_enu.exe . Otwórz obudowę i zlokalizuj bateryjkę (jak w zegarku tylko większa). Poruszaj nią trochę. Sprawdź czy nie wypadła i czy dobrze siedzi. Spróbuj kupić nową (najlepiej u zegarmistrza) i ją włożyć (nie jest droga). Wejdź do biosu i wczytaj opcję Load Fail-Safe Defaults, lub podobną. Zainstaluj ten program: http://cdn.lavalys.com/sites/default/fi … ate550.exe i wejdź w nim w komputer, a potem czujnik. Napisz jakie ten program podaje napięcia. Podaj markę i model zasilacza. Sprawdź czy podłączyłeś kabel zasilający (ten który zaczyna się w zasilaczu) do karty graficznej (ten kabel ma najczęściej 6 lub 8 dziurek).

Co do zasilania karty, nie podłączałem go (po prostu wpiąłem kartę), ponieważ nie wymaga ona dodatkowego podłączenia.

Przed zmianą karty usunełeś wszystkie pozostałości po starej karcie(sterowniki,physix,rejestr) ,najlepiej odinstaluj sterowniki normalnie ,później przeczyść rejestr ccleanerem a potem wszystko od nvidii ,programem Driver Swepper.

Ok to podaj jeszcze dane zasilacza, wczytaj w BIOSIE Fail-Safe Defaults, no i podaj napięcia.

Witam Jatoskopie. Zapoznaj się proszę z treścią poniższych tematów i zmień tytuł swojego wątku na konkretny, mówiący o problemie. W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.

Nie znalazłem opcji “Load Fail-Safe Defaults” (ale spróbuję jeszcze poszukać). Po usunięciu sterowników NVIDII (PhysX itd.) programem Driver Swepper wywala mi blue screena i system się nie wczytuje. :confused:

Zasilacz jest firmy “Turbolink”, działa już od jakichś 3-4 lat.

Cholercia, to może być wina słabego zasilacza (IMHO firma uduś). Podaj mi jakiej firmy masz BIOSA to Ci powiem gdzie szukać tej opcji. A system najlepiej przeinstalować. Rzadko takie czyszczenie się udaję. Najmniej problemów jest przy reinstalce OS.

“Phoenix - AwardBIOS CMOS”. Wyjąłem nawet tą bateryjkę, by zresetować CMOS (przeczytałem, że to może pomóc, ale niestety dalej to samo). A co do reinstalki systemu, czy to napewno pomoże? Bo to chybs BIOS te figle płata ;P.

EDIT

Przywróciłem system, usunąłem wszystkie sterowniki tym samym programem, co wcześniej. Reset, bluscreen. W trybie awaryjnym, gdy ładują sie drivery, też wyskakuje bluescreen,

Jeśli twój BIOS wygląda tak jak tutaj: http://www.cuug.ab.ca/branderr/mepis/PhoenAward1.jpg to jest to druga opcja od góry po prawej stronie. Reinstalka na pewno pomoże, na powolne działanie OS i Blue Screeny. Co do problemów z BIOSEM, sprawdź czy masz wersję 1703. Na tej stronie: http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=NFlvt10av3F7ayQ9 , jest napisane: “Fix it might take long time to recognize ATI 5850 VGA card at POST.”. Na tej samej stronie znajdziesz narzędzie BIOS Flash tool, dzięki któremu możesz za aktualizować BIOS spod Windowsa (choć nie jest to polecane). Nie próbuj czasem wgrywać BIOSU w wersji 3001, bo jest to wersja Beta i jej używanie może przynieść (cytując klasyka z HL2): “unforeseen consequences” [-X :-o.

Mój BIOS wygląda tak: http://www.xbitlabs.com/images/mainboards/asus-p5n-d/main.jpg. A jak zaktualizować BIOS, hmm, poza Windowsem? :wink:

Nagrać na pendriva, w szkole czy u kolegi i włączyć program aktualizacyjny z pod samego BIOSA. Instrukcję znajdziesz prawdopodobnie w podręczniku od płyty głównej.

A co do zasilacza, to chyba i tak przyda mi się lepszy. Jaki najbardziej opłacałoby się kupić, 500W? I jakiej firmy? :slight_smile:

Modecom jak coś ale nie FEEL. Na pewno nie kupuj tzw. no name.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputera - przeczytaj to i to: http://www.searchengines.pl/ZASILACZE-K … 04238.html .

Zrobiłem update BIOSa, ale to nic nie dało. Dalej nie mogę znaleźć tej opcji “Load Fail-Safe Defaults”. Co do zasilacza, znajomy (grzebie na co dzień w komputerach) powiedział, że mój aktualny zasilacz spokojnie wystarczy (karta pobiera 61W, starsza pobierała 85W). Nadmienił też, że jakby zasilacz był za słaby, to komputer w ogóle by się nie uruchomił. Sam już nie wiem co o tym myśleć, w każdym razie został już chyba tylko format.

Tu podaję jeszcze napięcia z Everesta: http://img72.imageshack.us/img72/4940/screennr.png.

Starczy porządna markowa 400 W ,na allegro są tanie Fortrony APN ,jak kupisz taki to powinno pomóc,jeśli to była wina zasilacza.

Jak format nic nie da to idź z nią do sklepu, na serwis. Bo napięcia są w porządku, więc zwracam honor - zasiłka jest ok. Jeśli zrobiłeś update BIOSA i reinstalkę OS, plus odpowiednie sterowniki i dalej nie działa poprawnie, to może znaczyć, że karta jest zepsuta (zwłaszcza jeśli była fabrycznie kręcona, ja tak miałem z POV 8800GT).

Ok, a więc dziś przełożyłem na chwilę kartę graficzną na starą, potem włożyłem nową i… problem zniknął :o ! Nie wiem jak to się stało… W każdym razie reinstalke też zrobiłem i wszystko śmiga. Dzięki za wszystko! :slight_smile: