Nowa karta graficzna i problemy z ubuntu

Witam. Niedawno kupiłam sobie nowa kartę graficzna Radeon HD 4830. Zainstalowałam Windows XP i Windows 7.

Schody zaczęły się jak chciałam zainstalować ulubione Ubuntu 8.10. Płytka pracuje długo i nie widzę “koziołka”…nie otwiera się, a już o instalacji nie ma mowy :expressionless:

Pokazuje sie natomiast to: BusyBox v1.10.2(Ubuntu 1:1.10.2-1ubuntu6) bulit-in shell(ash) Enter’help’ for a list of built-in commands

(initramfs)

Przed zmianą karty wszystko pięknie chodziło. No, nie wiem co robić. Czy to karta? Czy inny problem? Liczę na podpowiedz :smiley:

Wygląda na to, że X-y nie chcą się otworzyć ;/ Miałem Ati i ten problem, ale radziłem sobie po najniższej linii oporu-włożyłem starą grafikę nvidia i uruchomiłem na niej Ubu (tylko Ubu, bo nie chcesz chyba windowsa sypnąć? :P). Na tej grafice zainstalowałem system, po czym uruchomiłem go, zamknąłem, podmieniłem grafikę i uruchomiłem normalnie. Troche czekania itd, ale system działa i ma się dobrze :slight_smile: Dodam, że na Windowsie XP też tak musiałem swego czasu robić z niewiadomych przyczyn :slight_smile:

Musisz poczekać na wydanie Ubuntu 9.04, bo stare ubuntu ma stare x-y nie usługującą twoją kartę. Możesz ściągnąć Archa, a potem x-y i resztę ręcznie i powinno być dobrze.

Dziękuję Wam :smiley:

Pierwsze rozwiązanie adii_22 zbyt pracochłonne :wink: , chyba pozostane przy drugim Watras16 ,czyli poczekam na Ubuntu 9.04 :slight_smile: ale czy zadziała???

Wciąż jednak czekam na inne rozwiazania :smiley:

To nie czekaj i sprawdź wersję beta (;

Matiit masz rację ! :smiley: :smiley: :smiley:

Nie czekałam, Ubuntu 9.04 - instalacja idzie bez problemu :).

Wszystko ślicznie działa :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

dzięki :slight_smile: