Nowa karta graficzna i zasilacz do PC

Witam Panów. Pisałem w temacie o zestawach komputerowych ale tam raczej składają całe PC aniżeli dobierają pojedyncze części.

Otóż dostałem do naprawy PC’ta, w którym wysiadła karta graficzna (wiem bo sprawdziłem). Mam zamówić nową, lepszą od starej (ASUS 7600GS).

Co sądzicie o takim czymś:

Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450

Karta graficzna Sapphire ATI Radeon HD 6670 1GB (11192-14-20G)

do procesora AMD Athlon 64 3200+ i 2Gb pamięci RAM. Warto? Dodam jeszcze, że trzeba również kupić zasilacz ponieważ obecny to Tracer 400W…

Zasilacz ok.

Grafa trochę mocna jak na ten procesor, może HD6570 lub nawet HD6450

Mocna karta jak do takiego starego cpu, podejrzewam że nawet 8600gt nie byłoby w pełni wykorzystane.

Jak koszty nie grają roli to oczywiście możesz włożyć tego 6670.

Ja bym nie wsadzał takiej karty do tego jednordzeniowca,podaj budżet jaki masz na remont tego kompa

Tak jak wyżej, ta grafika z tym prockiem to jakieś nieporozumienie

Możesz ją wsadzić pod warunkiem że da radę tam wsadzić coś 2 jajowego i będzie cep wymieniany… inaczej nie wsadzaj tej grafiki bo się nie opłaca i jest bez sensu

O to mi właśnie chodzi Panowie. Chciałem się dowiedzieć jak będzie współgrał procek z tą grafiką. Jaką grafikę polecacie w takim razie?

Dodane 30.12.2012 (N) 0:12

A jak bym włożył coś takiego? Też za mocne?

Kup coś najtańszego z obecnie dostępnych bo one i tak będą za szybkie do tego procka. Zasilacza nie musisz zmieniać. A najlepiej to chyba kupić używaną kartę na allegro i nie ładować kogoś w koszty bo szkoda tu cokolwiek dokładać moim zdaniem.

Ha też tak myślałem tylko kupując coś używanego narażam się na ryzyko. Jeśli ta część padnie to wina spadnie na mnie.

W takim wypadku rezygnuje z zasilacza. Jaka karta będzie lepsza od tej która była i jednocześnie na tyle słaba, że procek ją ogarnie?

GT220 mniej więcej na poziomie 8600gt, więc może być.

Jeśli chcesz kartę tylko do wyświetlania pulpitu to http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-r545-1gi-475234/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n210tc-1gi-334694/

Ta karata ma być lepsza od tej która mam teraz tj. 7600GS

Dodane 31.12.2012 (Pn) 13:56

To jak Panowie, może być GT 220? Nie będzie za mocna? Jaką najmocniejszą grafikę można podłączyć do tego procesora?

Przeczytaj na mój poprzedni komentarz (HD5450, GF 210). Obie są wydajniejsze od 7600gs.

GT 220 jest ze dwa razy wydajniejsza (czy ma ona sens w takim kompie).

Nie uciągnie ten procek jej?