Nowa karta graficzna i zasilacz do PC

(ByczY) #1

Witam Panów. Pisałem w temacie o zestawach komputerowych ale tam raczej składają całe PC aniżeli dobierają pojedyncze części.

Otóż dostałem do naprawy PC’ta, w którym wysiadła karta graficzna (wiem bo sprawdziłem). Mam zamówić nową, lepszą od starej (ASUS 7600GS).

Co sądzicie o takim czymś:

Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450

Karta graficzna Sapphire ATI Radeon HD 6670 1GB (11192-14-20G)

do procesora AMD Athlon 64 3200+ i 2Gb pamięci RAM. Warto? Dodam jeszcze, że trzeba również kupić zasilacz ponieważ obecny to Tracer 400W…

(falcon89) #2

Zasilacz ok.

Grafa trochę mocna jak na ten procesor, może HD6570 lub nawet HD6450

(sadaj72) #3

Mocna karta jak do takiego starego cpu, podejrzewam że nawet 8600gt nie byłoby w pełni wykorzystane.

Jak koszty nie grają roli to oczywiście możesz włożyć tego 6670.

(Marcin1025) #4

Ja bym nie wsadzał takiej karty do tego jednordzeniowca,podaj budżet jaki masz na remont tego kompa

(Rradek22) #5

Tak jak wyżej, ta grafika z tym prockiem to jakieś nieporozumienie

Możesz ją wsadzić pod warunkiem że da radę tam wsadzić coś 2 jajowego i będzie cep wymieniany… inaczej nie wsadzaj tej grafiki bo się nie opłaca i jest bez sensu

(ByczY) #6

O to mi właśnie chodzi Panowie. Chciałem się dowiedzieć jak będzie współgrał procek z tą grafiką. Jaką grafikę polecacie w takim razie?

Dodane 30.12.2012 (N) 0:12

A jak bym włożył coś takiego? Też za mocne?

(Modeska Pl) #7

Kup coś najtańszego z obecnie dostępnych bo one i tak będą za szybkie do tego procka. Zasilacza nie musisz zmieniać. A najlepiej to chyba kupić używaną kartę na allegro i nie ładować kogoś w koszty bo szkoda tu cokolwiek dokładać moim zdaniem.

(ByczY) #8

Ha też tak myślałem tylko kupując coś używanego narażam się na ryzyko. Jeśli ta część padnie to wina spadnie na mnie.

W takim wypadku rezygnuje z zasilacza. Jaka karta będzie lepsza od tej która była i jednocześnie na tyle słaba, że procek ją ogarnie?

(sadaj72) #9

GT220 mniej więcej na poziomie 8600gt, więc może być.

(falcon89) #10

Jeśli chcesz kartę tylko do wyświetlania pulpitu to http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-r545-1gi-475234/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n210tc-1gi-334694/

(ByczY) #11

Ta karata ma być lepsza od tej która mam teraz tj. 7600GS

Dodane 31.12.2012 (Pn) 13:56

To jak Panowie, może być GT 220? Nie będzie za mocna? Jaką najmocniejszą grafikę można podłączyć do tego procesora?

(falcon89) #12

Przeczytaj na mój poprzedni komentarz (HD5450, GF 210). Obie są wydajniejsze od 7600gs.

GT 220 jest ze dwa razy wydajniejsza (czy ma ona sens w takim kompie).

(ByczY) #13

Nie uciągnie ten procek jej?