Nowa karta graficzna pod GA-M52S-S3P

witam serdecznie poszukuje działającej karty graficznej z moją płytę główna GA-M52S-S3P mój budżet to około 100-300 zł
moja obecna konfiguracja
system windows 7
płyta głowna gigabyte GA-M52S-S3P
procesor amd athlon 64 x2 dual core 4200+ 2.20 ghz
zasilacz 400v
karta graficzna nvidia gforce 240hd 512mb

karty pod gry nie szukam chodzi mi o wydajne oglądanie filmow na yt

[quote=“Swichalsky, post:1, topic:525090, full:true”]
witam serdecznie poszukuje działającej karty graficznej z moją płytę główna GA-M52S-S3P , moje oczekiwania to 1-2gb z obsługą direct x 11 obecnie posiadam nvidie gforce 240 ale już nie wyrabia z wyświetlaniem obrazu w 50-60 klatkach
[/quote]Cześć,
zakładając temat trzeba podać więcej informacji. Jaki budżet, jaki procesor, system, model zasilacza? Nie oczekuj, że zawsze będziesz prowadzony za rączkę. W wielu przypadkach tematy z niedbałymi opisami równają się zerowemu odzewowi lub również często z odpowiedziami laików, gdyż doświadczeni forumowicze nie mają zwykle czasu i ochoty na dopytywanie się.

Ogólnie komputer to już prawie zabytek.Zasilacz do wymiany bo z czarnej listy.Jedyna sensowna opcja to używany Radeon 7770.To i aż nadto do tego procesora.Za resztę kupiłbym jakiś firmowy zasilacz z białej listy.Ogólnie nie ma sensu inwestować w ten komputer bo ma swoje lata i nie za dużą wartość.

dlaczego ten zasilacz jest w “czarnej liście” ?

jaki to jest zasilacz model i firma

highlander AC-230v tracer czy jakoś tak

dobra zasilacz totalne ówno jakich wiele poszukaj na allegro jakiegoś fortrona lub chiefteka 350-400w za 70zł

a pod tą konfiguracje coś będzie pasowało z nowym zasilaczem ? niestety obecnie nie mam większego budżetu aby kupić nowy pc

W tym budżecie to co najwyżej firmowy zasilacz i do tego w każdym przypadku pozostaje używana karta jak ma być jakoś wydajna.

[quote=“Swichalsky, post:1, topic:525090”]
karty pod gry nie szukam chodzi mi o wydajne oglądanie filmow na yt
[/quote]W końcu coś do czego można się odnieść. YouTube przeszło na “HTML5” i filmiki potrafią być zarówno zależne od CPU, jak i od grafiki. O oglądaniu w 4k w tym budżecie możesz zapomnieć. Zaś co do full HD itp. wypadałoby zwiększyć go do 500 lub 700 zł.
Intel Celeron G3900 ~150 zł lub lepiej Pentium G4560 ~250 zł (w przypadku Pentiuma będzie potrzebna aktualizacja BIOS płyty głównej)
MSI H110M ~210 zł
DDR4 4GB 2133 ~140 zł
Kartę graficzną będziesz miał zintegrowaną z procesorem (HD510 vs 610). Reszta starych podzespołów może zostać. Może parę złotych odzyskasz sprzedając RAM, CPU, mobo i GPU razem.
Można też pójść w AMD APU A6-7400k i płytę na FM2+. Cenowo wyjdzie podobnie. Grafika zintegrowana lepsza. Osobiście wybrałbym Intela z uwagi na możliwość późniejszej modernizacji.

dzięki Nietopyrz coś tak czułem że muszę płytę zmienić no ale cóż narazie na mocniejszy komp w cenach 2000-3500 mnie nie stać więc może odniose się do twojej rady dzięki wszysktim za odpowiedzi Pozdrawiam

[quote=“Swichalsky, post:12, topic:525090, full:true”]
dzięki Nietopyrz coś tak czułem że muszę płytę zmienić no ale cóż narazie na mocniejszy komp w cenach 2000-3500 mnie nie stać więc może odniose się do twojej rady dzięki wszysktim za odpowiedzi Pozdrawiam
[/quote]Spoko. Ten powyższy, szczególnie z Pentiumem będzie bardzo łatwy do zmodernizowania. Po prostu dołożysz drugi moduł RAM o tych samych parametrach, grafikę (gtx1060), zasilacz i opcjonalnie dysk SSD i będzie komp do grania.