Nowa karta graficzna

Witam!

Chciałbym kupić jakąś nową (dobrą) kartę graficzną. Chciałbym żeby chodziły jakieś nowsze tytuły (np. Assasin’s 1 itp.). Problem w tym, że mam starą płytę główną (przynajmniej tak mówił gości jak kupowałem RAM). Czy to coś zmienia przy zakupie karty??

Tyle zmienia, że określa na jakie złącze PCI-E czy AGP może być ta karta. Podaj nazwę płyty głównej i ile możesz wydać pieniędzy na kartę.

Pewnie płyta ma AGP, na ten slot kart jest mało jeszcze gorzej że masz W7 np Radeony serii X nie są oficjalnie wspierane zostaje seria HD (drogo), lub GF7900 które są słabe jak na dzisiejsze czasy, proc s754 nic nowszego typu Athlon X2 nie dostawisz, przy GTA4 2 rdzenie to minimum jeden się zapcha, AC1 też zaleca posiadanie 2 rdzeni. Podaj fundusz, płytę i model zasilacza ale jak to jest AGP+s754 to modernizacja do gier jak dla mnie nie ma sensu.

Przy obecnym procku w wymieniony wyżej Assasin’s Creed nie zagrasz.

Powiedzcie jak sprawdzić jaki mam zasilacz to sprawdzę (z płytą główną też powiedzcie). Ale jak już mówiłem to jest stary komputer (~5lat) i nie wiem czy opłaca się modernizacja czy lepiej kupić całkiem nowy.

Jak masz płytę z AGP to nowy kupuj.

musisz odkręcić 2 śruby z tyłu budowy i ściagnąc cały bok. nastepnie przeczytać co jest napisane na naklejkach na zasilaczu i płycie gł. i napisac to tutaj w tym poście, albo uzyj programu aida32 lub podobnych do sprawdzenia swojego sprzętu. pozrdo i powodzenia.

aha. Nie wiem czy mam płytę z AGP, ale pewnie tak… Zresztą nVidia GeForce 6800 LE mam w podpisie więc możecie chyba sprawdzić jak ona jest podłączony (ja się nie znam :roll: )

EDIT//

Sory nie odświeżyłem. Jak będę miał czas to sprawdzę (najprawdopodobniej jutro)…

Ściągnij i zainstaluj CPU-Z 1.54 , następnie przejdź do zakładki Mainboard i podaj nazwę płyty głównej bądź daj screena… jeżeli chodzi o Twój model karty graficznej ,produkowano ją zarówno z interfejsem PCI -Expres jak i AGP

Do sprawdzenia tych rzeczy masz programy CPU-Z i GPU-Z.

Wg mnie tak czy tak nie opłaca się nic pakować w obecny komputer.

Procesory Athlon 64 2800+ były bodajże produkowane tylko na podstawkach Socket 754, czyli już bardzo nieaktualnej. Bo przecież sama karta graficzna nie da tu dużego efektu.

Jeśli chciałbyś zmodernizować kompa i zostawić ramy, to polecam ciekawy zestaw:

http://www.allegro.pl/item1005354285_ms … kazja.html

o ile mnie wzrok nie myli płytka posiada złącze PCI Ex 8)

256fyud.png

a z tym na allegro to bym prosił o coś więcej bo się nie znam za bardzo.

Bez urazy, ale AGP to jednak już odeszło do lamusa :wink:

eeee… ja się tam na tym tak nie znam ;D

Jak sam widzisz wersja video bios jest z roku 2005, a złącze masz AGPx8. W chwili obecnej karta na PCI Ex to standard, zwłaszcza, że w technologii 40nm są już bardzo energooszczędne w porównaniu do AGP.

to jest totalny złom więc na wiele nie licz :smiley:

No z tym to raczej niezbyt, bo (nie licząc najlepszych kart na AGP takich jak Radek3850 i GF7900) to najbardziej prądożerne potwory na AGP miały maksymalny pobór mocy mniejszy niż najsłabszy sprzęt jaki można wsadzić w PCI-ex.

Wymagania Asassina

* System: Windows XP/Windows Vista (wyłącznie)

    * Procesor: Dual core processor 2.6 GHz Intel PentiumD lub AMD Athlon 64 X2 3800+ (Intel Core 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ lub lepszy rekomendowany)

    * RAM: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista

*Karty graficzne obsługiwane w momencie wydania:

ATI RADEON X1600*/1650*-1950/HD 2000/3000 series

NVIDIA GeForce? 6800*/7/8/9 series

*PCI Express tylko wspierane

Jakiej grafy byś nie kupił, procesor nie pozwoli ci się nacieszyć takimi grami.

Najlepiej iść w nowe technologie czyli AM3/LGA1156 i pamięci DDR3.

Ewentualnie kupić geforce 6600 na agp za grosze i do CS’a wystarczy. Lecz raczej nic co wyszło po 2005/2006 roku nie pójdzie przyzwoicie ze względu na procka.