Nowa karta graficzna

Witam :slight_smile:

Piszę ten temat, ponieważ chce kupić nową, dobrą kartę graficzną (moja się przegrzewa) i nie wiem jaka karta byłaby zgodna z moim sprzętem. Na kartę planuję wydać do 600 zł. Parametry mojego kompa:

Płyta główna: ASUS M2N-SLI Deluxe

Procesor: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GT 256 MB

Ram: DDR2 2,00 GB

Zasilacz: Chieftec 350W

P.S. Czy karta Nvidia GeForce GTX 460 byłaby zgodna z moim sprzętem??

Bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję ;]

karta idealna ale masz za słabego proca aby ja wykożystać w 100%. 450 albo hd 4890 by była wystarczająca. a reszte kasy wsadz w proca, którego dobrze by było zmienić na np: x2 250

Witam.

Przy dwóch rdzeniach procesora lepsza byłaby karta ATI. Ma mniejszy spadek mocy na słabszym, 2-rdzeniowym procesorze niż nVidia.

Karty nVidii rozwijają skrzydła na 3 - 4 rdzeniach. Szczególnie taka mocna jak GTX 460.

Dzięki piękne ;]

chojinka , ale bez zmieniania procka ta karta 450 tez bedzie chodzić dobrze tak?? ;p

Działać będzie ale w nowszych grach często może występować sytuacja że słaby procesor będzie blokował kartę, z drugiej strony ta karta nie jest demonem prędkości. Dodatkowo można by wymienić zasilacz bo z GTS 450 zasiłka może pracować z dużym obciążem, ale na upartego myślę że da radę z obecnym, GTS 450 ma niski proces technologiczny i mały pobór mocy.

Pozdrawiam :slight_smile:

No ja jeszcze mam zamiar wymienic ten zasilacz 350W na 500W :wink:

Minimum to Fractal Design Integra 500, optimum to Fractal Design Tesla 550 lub Antec HCG-520 a high-end to Antec TruePower New 550 :slight_smile: