Nowa karta graficzna

Witam mam zamiar kupić nową kartę graficzną aktualnie posiadam Nvidia GTX 660 oc ,a mam zamiar kupić gtx 1060 tylko nie wiem czy ona będzie dobrze współgrała z moim procesorem Intel Core i7 2600k (nie podkręcany).

 

Na tym filmie jest ten procesor oraz ta sama karta graficzna i jak widać wszystko działa. :wink:

Oba podzespoły są w podobnej cenie, więc nie powinno być problemu że jeden ogranicza drugiego.

 

No i kolejnej ciekawej rzeczy dzisiaj się dowiedziałem - procesor i kartę graficzną powinno się kupować w podobnych cenach, bo to świadczy o tym, że jedno nie będzie ograniczało drugiego.

Człowieku, skąd Ty takie bzdury bierzesz? Do tego jeszcze piszesz o tym na forum.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zasilacza jaki moc jest potrzeba do tej karty ??? Ja aktualnie posiadam CorsAir VS450 i czy ten zasilacz wystarczy???

Według specyfikacji rekomendowana moc zailacza to 400W

https://www.nvidia.pl/graphics-cards/geforce/pascal/gtx-1060/

 

 

A czy Ty tam widzisz żebym napisał że powinno się kupować procesor i kartę graficzną w podobnej cenie? Nie.

Napisałem tylko że są w podobnej cenie i nie powinno być problemu z ograniczaniem, bo taka jest prawda.

 

Chyba jednak tak:

 

 

Będzie problem. Niepodkręcony 2600K to już nie jest procesor nadający się do wszystkiego i w miejscach procesorowych to się ujawni.

 

 

 

 

To kupić tą karte czy lepiej trochę starszy model jakąś GTX 970 ??

Aktualnie w świetnej cenie jest gtx 1060 niereferat w komputroniku, z cashbackiem retailmenot za 1239zł

http://www.komputronik.pl/product/328836/Elektronika/Części_PC/MSI_GeForce_®_GTX_1060_6GB_GDDR5.html

Więc opłaca się kupować do tego procesora nie podkręconego (i7 2600k) kartę graficzną GTX 1060 czy lepiej jakąś inną ???

Chcę dostać odpowiedź bo za nie długo planuję zmianę karty graficznej. :smiley:

Z tego co sprawdzałem moja płyta główna nie nadaje się do podkręcania.

Może wymienił bym także płytę główną jak możecie to polećcie mi jakieś dobre płyty główne ze “stoketem” 1155.

Kup GTX 1060. W podobnej cenie jest tylko GTX 970, nieopłacalny na obecną chwilę jako nowa karta. 

 

Napisz model płyty głównej, to Ci odpowiem czy nadaje się do podkręcania.

 

Chłodzenia masz standardowe BOX Intela czy coś lepszego?

Moja płyta główna to AsRock B75 Pro 3 ,a chłodzenie to raijintek themis.

 

Napisałem jaką mam płytę Jaka odpowiedź :smiley:

Odyniec_Stary mógł byś mi odpowiedzieć ??