Nowa karta, mniej fpsów

(Djkasperixon) #1

Witam, problem wygląda następująco, dzisiaj doszła mi nowa karta graficzna Nividia Geforce GT 700. Po zainstalowaniu sterowników odpaliłem Cs'a aby sprawdzić ile mam fpsów i co ciekawe ( na workshopie) mam od 148 fpsów do 150 stałe co na starej karcie graficznej ( NVIDIA GeForce 9600 GT )miałem od 250fpsów do 300.

Co jest grane?! odinstalowywałem sterowniki i instalowałem 2 razy i nic. Wszystkie sterowniki zostały zaktualizowane. Proszę o pomoc.
Procesor:

Intel® Core™2 Quad Processor Q9400 
(6M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB)
Ram: 2x2gb
System: win7

(JeyJey) #2

GT Siedemset ILE dokładnie? Bo podałeś serię, a w niej jest kilkanaście modeli.

(Djkasperixon) #3

730, jakoś odruchowo napisałem 700.
Dodam, że to wszystko dzieje się na ustawieniach najniższych a wszystko jest zoptymalizowane.

(bachus) #4

Jaka płyta główna? Może byłeś tak zaaferowany, że podpiąłeś się do zintegrowanej k. graficznej? Swoją drogą - jaki był cel wymiany tej karty? Przecież praktycznie taką samą wydajność uzyskasz.

(Djkasperixon) #5

Stara karta graficzna osiągała wysoką temperaturę podczas ,stresu’’ temperatura osiągała 70C, Płyta główna od Asusa dokładnego modelu nie pamiętam zaraz spojrzę i przy okazji sprawdzę czy nie podpiąłem się zintegrowanej karty tak jak napisałeś. 

(JNJN) #6

Temperatura OK.

(thommy181) #7

Czy wykonałeś czystą instalację nowego sterownika ? Jakie ustawienia 3d. Głównym winowajcą zapewne jest włączona synchronizacja pionowa (ona wprost ogranicza liczbę klatek). Inna opcja jaka jest to bodajże nazywa się wielowątkowość. Teraz jest najważniejsza rzecz - czy masz ustawiony tryb pracy na max wydajność. Czy instalowałeś oprogramowanie physx, czy ustawiłeś dla physx procesor graficzny czy procesor główny… Jest dużo ustawień, które trzeba ręcznie przeprowadzić i to nie w grze a w sterowniku.

(Djkasperixon) #8

Temperatura niby nie była najgorsza ale karta swoje przeżyła, była podkręcana i po pewnym czasie przez te podkręcanie pojawiły się lagi w grach. Płyta główna to Asus P5P43TD

@thommy181 tak wykonałem czystą instalację. Nie szperałem w panelu nividia. Możesz napisać co i jak mam konkretnie tam ustawić?