Nowa karta pamięci do SE X8

Witam

mam zamiar kupić nową kartę pamięci do mojego Sony Ericssona Xperia X8, gdyż standardowo dodawane 2gb to po jakimś czasie za mało. Zastanawiam się nad 8gb i 16gb. Ta druga to ta która dla telefonu jest zgodnie z fabrycznymi podaniami maksimum. Więc pytanie brzmi : Czy 16gb karta nie będzie po prostu zamulać? Czy dla lepszej wydajności lepiej wybrać 8gb? Wszyscy mówią że ta pojemniejsza będzie spowalniać telefon, więc wydaje mi się że 8gb będzie lepiej działać. Więc którą wybrać (8gb czy 16gb)?

Jacy wszyscy? Którzy? Jak kupisz dobrą kartę to nie będzie problemu. Polecam karty SanDiska. Lepszych nie znajdziesz.

Witaj - nic nie będzie spowalniać ,na każda kartę telefon potrzebuje chwilkę aby wczytać dane , i to jest normalne, więc bez obaw jeśli Cię stać :wink: ,bierz 16 GB żałować nie będziesz ,ja posiadam 8 GB bo większych nie dostałem ,telefon śmiga super-pozdrawiam :slight_smile:

Wiem że produkty SanDisk’a są dobre bo mam pendrive’a i kartę pamięci do starszego telefonu (2gb) tejże firmy i mogę powiedzieć że jestem z nich zadowolony, lecz co do nowej karty , na allegro z tymi kartami sandiska jest jakoś “cienko”. Może zobaczę w sklepie ale na chwilę obecną co możecie powiedzieć o kartach Kingstona i GoodRam? bo tych akurat jest najwięcej i cieszą się one największą popularnością. Zauważyłem różnicę że przy tańszych kartach jest napisane że są to karty 4 klasy a przy tych droższych jest klasa 10, więc zapewne lepiej zastanowić się nad jakąś z wyższej półki. Co do tego to mój telefon ma rozdzielczość ekranu 320 x 480p…

  1. Co ma ekran do karty pamięci?

  2. Karty kingstona i goodrama są przeciętne.

  3. Klasa karty nie odzwierciedla jej jakości. Informuje ona tylko o minimalnej prędkości wczytywania/zapisywania danych. Moim zdaniem klasa karty powinna być wypadkową jej maksymalnej prędkości, minimalnej prędkości oraz średnich (np. zwykłej i ważonej). A tak jest to tylko hasło marketingowe. Zupełnie jak “megapiksle” w aparatach, gdzie spece od marketingu zbagatelizowali takie kwestie jak np. światłoczułość, jasność soczewki i jej zniekształcenia.

  1. To że lepsze karty są dedykowane do urządzeń które realnie odtwarzają wideo w hd lub nagrywają w tymże formacie, do kamer lub dobrych aparatów cyfrowych…

  2. Aha

  3. Aha

Eee. Lepsze karty są zalecane, a nie dedykowane urządzeniom, które mogą odtwarzać materiały wysokiej rozdzielczości.

Podziwiam wszystkich którzy oglądają filmy w HD na wyświetlaczu które ma niecałe 3 cali… Przecież na takim wyświetlaczu nie widać już nawet różnice z YT pomiędzy 480 p a 720p…

Lepiej kupić mniejszą a szybszą.

A co do SanDisk - mam 2GB SanDisk i Verbatim - ta druga jest szybsza o ok 1MB/s (obie są ogólnie wolne). Najważniejsze żeby nie była China ani Emtec czy inny francuz.

@szczepaniak5315

Tu nie chodzi o oglądanie, ale o odtwarzanie. Ja na moim SGS2 czasem odtwarzam filmy, ale oglądam je na 32-calowym ekranie telewizora. :wink: