Nowa karta sieciowa - brak neta

Witam

Kupiłem sobie karte sieciową Realtek RTL8139 Family PCI F.

wcześniej miałem zintegrowane z płytą główną…

I zainstalowałem wszystko dobrze (chyba) włożyłem kabel z neta i … NIE MAM SIECI :frowning: dlaczego ? Musze dzwonić do tego co mi neta daje ?

A i dostałem jeszcze jakiś taki cieńki kabelek który ma z 2 stron wtyczki z 3 malutkimi dziurkami. Jedną strone wkładam do karty a drugą… właśnie trzeba ten kabelek mieć podłączony ? Bo nie widze na mojej płycie głównej (Albatron PM266A (Pro)) wejścia na tą wtyczke.

A skąd masz internet? Bo jeżeli to radiówka lub lan to najprawdopodobniej jest autoryzacja po adrese MAC więc albo musisz zmienić adres nowej karty na taki jaki miała stara albo zadzwonić do admina i podać mu niwy adres żeby ci zmienił.

Mam LAN… i właśnie coś czułem że będzie z tym MAC :confused: Więc pytanie. Jak znienić MAC i jak dowiedzieć sie jaki jest na płycie gł.

Zmiana adresu MAC… niestety nie ma nic do Xp

Złączono Posta : 21.09.2007 (Pią) 19:40

ZObaczyć starej karty

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all i wybierasz starą kartę. Ale już lepiej zadzwonić i podać MAC adress nowej karty.

Jednak jakbyś dalej się upierał i próbował się podszywać to

MacMakeUp lub MacChanger.

Kurde trudno znaleść download tych programów :confused:

Dobra już mam

Dla innych…

Wpiszcie sobie

XXX -inurl:htm -inurl:html intitle:“index of” +(exe)

w miejsce XXX nazwa programu :slight_smile: (GOOGLE.pl oczywiście porada)

Złączono Posta : 22.09.2007 (Sob) 8:56

Programy które podałeś niestety zmienają MAC a ja chce nie chce zmieniać tylko dac MAC z płyty gł na karte sieciowa zakupioną …

Po raz trzeci

Złączono Posta : 22.09.2007 (Sob) 9:02

Mino przypisania adresu MAC z płyty gł do karty sieciowej net dalej na niej nie chodzi…