Nowa karta sieciowa nie może się uruchomić

Laptop: Samsung RF711 (NP-RF711-S02PL)
System: Windows 10 (na bieżąco aktualizowany
Nowa karta sieciowa: Intel 7260HMW-BN
Objawy: Jak na screenie. Karta wykrywana ale nie włącza się. Co ciekawe, pod Linux Mint załadowanego z USB, karta bez problemu łączy się z siecią. Objawy występują zarówno po automatycznej instalacji sterowników przez system, jak i po instalacji sterowników ze strony producenta.

Karta nie jest uszkodzona bo pod Lunuxem działa. Co może być przyczyną kłopotów po windowsem?
Jeśli potrzeba więcej informacji, chętne je udostępnię.

Dlaczego wymieniłem kartę? Na starej karcie występują problemy z połączeniem się z siecią (nie wykrywa sieci), gdy się połączy to lubi zrywać połączenie a próby wyłączenia i ponownego włączenia karty w menadżerze urządzeń, skutkowało zawieszeniem systemu.

Fn+F9 ?

Fn+F9

Dodatkowo, w podglądzie zdarzeń na zmianę pojawiają się błędy

Próbowałeś to?

Tak, te sterowniki mam zainstalowane. Dla pewności odinstalowałem je i zainstalowałem na nowo + restart. Cały czas występuje brak możliwości uruchomienia urządzenia.

Na screenie informacje z aplikacji „Intel Driver & Support Assistant”. Tak aplikacja od Intel widzi kartę sieciową

Małe to prawdopodobieństwo, ale może po prostu windows i ta karta się nie lubią.

To oficjalnie wspierana karta przez producenta laptopa?

Tego to nie wiem. Laptop ma już swoje lata i może faktycznie jakiejś funkcji z nowszej karty nie wspiera. Jednak pod linuxem karta działa. Uruchamia się i łączy się z siecią wi-fi


Edit: Screen z linuxa. Karta widoczna i dzialajaca. Nie znam sie na linuxie ale takie cos uzyskalem.

Kierując się opisem na wskazanej aukcji karta obsługuje tylko Lenovo Thinkpad,
więc może tak się zachowywać.

Tu nie chodzi o funkcje karty ale o tzw białą listę stosowaną przez niektórych producentów laptopów.
Jeżeli urządzenie nie jest na liście obsługiwanych, to właśnie zdarzają się tego typu problemy.

Linux zwykle lepiej radzi sobie z takimi niewspieranymi kartami i czasami działają, w win zwykle jest komunikat o awarii urządzenia.

Tu masz opis twojego błędu.

A poniżej link do plików producenta twojego laptopa.

Nie wiem czy to zadziała ale spróbuj zainstalować sterownik ze strony producenta laptopa.
To stary sterownik, może niekompatybilny z nową kartą. Nie zadziała to odinstalujesz.

Rozsądnym w takim wypadku by było zwrócić kartę i zaopatrzyć się w nową kartę sieciową.

Czy karty na USB również mogą mieć podobny problem? Tzn. będzie wykryta ale się nie uruchomi.

Nie, karty na USB powinny działać.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.