Nowa konfiguracja sprzętowa na starym HDD ze starym OS

Nie wiem czy problem wystarczająco opisałem w tytule tematu ale wydaje mi się, że jest to jasne.

Od jutra będę miał nowy komputer z nową konfiguracją sprzętową, jedynym elementem którego nie nabywałem jest mój stary HDD bo 1 TB mi na razie wystarcza. Chciałem się dowiedzieć czy jest możliwe żeby nową konfigurację sprzętową bezproblemowo (czyt. nieformatując) zainstalować na starym HDD gdzie wciąż jest zainstalowana konfiguracja starego komputera.

Da się to zrobić? Bo różne wersje już słyszałem :wink:

OS: XP SP2

Nie wiem jak to jest ogólnie, ale u mnie po zmianie płyty głównej i karty graficznej XP podczas uruchamiania dawał BSOD… Jednak sam jestem ciekawy co można wymienić, aby system Windows działał bez zarzutów… podejrzewam, że zmiana chipsetu płyty głównej spowodowała mój problem. I wiem, że bardzo bardzo nieuprzejmie jest się podpinać pod tematy innych, ale chciałbym tylko ponowić pytanie seendbada i jednocześnie zapytać jak pod tym względem zachowują się dalsze desktopowe wersje Windows, tj. Vista i 7. Chyba nie masz seendbad nic przeciwko mojemu poszerzeniu pytania?

Właśnie tu mamy problem, bo jeżeli chodzi o format to chcę żeby był on ostatecznością.

Jeżeli piszesz, że ‘można spróbować’ co masz na myśli?

Słyszałem o wersji naprawiania systemu spod poziomu instalatora Windows, czy to może rozwiązać problem?

Dla mnie żaden problem, bylebyśmy nie odbiegali od mojego zapytania :wink:

Mój problem pozostaje wciąż nierozwiązany, a szkoda.

Ktoś potrafi podać jakieś konkrety? Bo wciąż pozostaje nam gdybanie.

Tzn. po zmianie płyty głównej (czy tylko chipsetu płyty głównej?) Windows [XP|Vista|7] rzuca BSOD-em podczas uruchamiania? I czy wtedy pozostaje tylko reinstalacja?

format ostatecznoscia ?

a nie lepiej poswiecic ta godzine [?] i siedziec na dobrze dzialajacym sprzecie ?

nawet jak usuniesz stare sterowniki to bajzel w systemie zostanie …

Forum jest od tego żeby pomóc użytkownikowi problem rozwiązać nie od tego żeby narzucać komuś własne ideologie.

Spytałem czy jest to możliwe a logika nakazuje przystać na warunki i konsekwencje moich późniejszych poczynań co oznacza nic innego, że na ten ‘burdel’ dobrowolnie się godzę - prawda, że proste?

Pytałem czy da się to zrobić, wciąż wnoszę o SENSOWNĄ wypowiedź bez sugestii mojej niekompetencji i lenistwa.

dać sie da … ale bedziesz miał bajzel i system pewnie ci sie rozjedzie po jakims czasie na amen

więc

doradzamy najlepsza opcje ;]