Nowa kość ram nie wspolpracuje ze stara

dokupi/łęm do 1 g ramu 2 g. Jedynka jest na 667 natomiast dw/ójka na 800. Obie kości sa tej samej firmy patriot.

Oddzielnie jak najbardziej dzialaja, natomiast razem udalo mi sie tylko raz uruchomic kompa. plyta glowna intel netburst taktowanie 200.

Tak czy inaczej nawet 667 system pokazuje jako 400. Stracilem kontakt ze sprzetem komputerowym jakis czas temu i nie za bardzo wiem jak to ugryzc. W biosie juz sprawdzalem rozna konfiguracje ustawien i na nic. Zdziwilo mnie to ze raz udalo sie uruchomic, ale tylko raz.

prosze o porade

osobno będą pracować ze swoją częstotliwością:), ale razem tylko z mniejsza częstotliwością czyli 667 MHz :slight_smile: w biosie trzeba ustawić taktowanie na 667 jeżeli chcesz dwie kości używać.

Podaj dokładny model płyty głównej oraz oznaczenia obydwu kości pamięci.

wiem, że jakby co powinny działać na częstotliwości 667. Próbowałem ustawić w biosie na auto, na 667 i nawet na 800. Wygląda to w ten sposób, ze komputer wogóle nie czyta ramu. Przy uruchomieniu zatrymuje się w tym miejscu i koniec. Nawet w tym momencie nie mogę wejść w bios. Obie kości sa Patriota. Co do danych płyty głównej napisze wieczorem, bo obecnie w pracy jestem.

Zastanawiające jak dla mnie jest, że sprawdzająć sprzęt za pomocą programu everest (kompa dostałem) pokazuje ram jako 400. Zabrzmi to teraz trywialnie, ale gdzieś wyczytałem, że płyty intel mają z tym problem, ze tak czy inaczej czytają niższą prędkość. Nie wiem co o tym myśleć. Na płycie jest jak byk napisane 667.

masz tak samo jak ja mialem, tylko ze ja kingstony+corsair efektem byly zawiechy, blue screeny i tak dalej… w biosie tez nic nie dawalo jak zmienilem… wiec wyrzucilem 667mhz i zostawilem 800mhz

a to ze w everescie ci pokazuje 400mhz to dobrze ci pokazuje, bo w tych programach zawsze pokazuje polowe, czyli 800 na pol 400

płyta ecs 662/1066t-m2 v1.0

pomyslalem wlasnie czy nie pomogloby zaktualizowanie biosu

poki co sprobuje zaktualizowac sterowniki plyty, bo jak pisalem dostalem kompa i nie wiem do konca co w nim siedzi

Ze specyfikacji płyty wynika, że obsługuje max. 2GB pamięci RAM (http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Produc … 24&LanID=0)

teraz widze. Dzieki za podpowiedz.

Czyli d…a Myslalem tez o podkreceniu procesora jednak w biosie nie mam mozliwosci zmiany FSB