Nowa kość RAMu i nie włącza się PC


(Heros999999) #1

Witam ostatnio zakupiłem nową pamięć RAM (4GB), (gdyż mam 2x 2GB) chciałem jeszcze dokupic. Na samym początku działała bez zarzutu po 2 dniach zaczęły wyskakiwać BlueScreen'y 3 dna komputer nie chciał się już w ogóle włączyć. Próbowałem każdą kolejność ułożenia kości RAM, żadne ułożenie nie działało w BIOS resetowałem do ustawień fabrycznych... też nic. Gdy wyjąłem kość komputer włączał się normalnie. Z tą nową kością RAM nic się nie stało ( nie jest uszkodzona ). Gdy włączam komputer na TYLKO nowej kości RAM też się nie włącza. Wykonanie memtesu nie jest możliwe, bo nawet ekran początkowy nie chce się włączyć


(mrFreeze) #2

Jak na początku wszystko działało to wszystko wskazuje na uszkodzoną kość. Sprawdź ją dla pewności np. u kumpla w komputerze.


(ADR1991) #3

No chyba jednak jest uszkodzona, ale dla pewności przetestuj ją na innym komputerze


(Heros999999) #4

W jaki sposób mogła się uszkodzić ? Nie wyciągałem jej :confused:


(mrFreeze) #5

Hmm zadam Ci pytanie to w jaki sposób ludziom psują się komputery (podzespoły) głównie karty grafiki, zasilacze przecież też ich nie wyciągają. Mój dysk SSD też się popsuł po 2 tyg a go nie wyciągałem :slight_smile:


(Heros999999) #6

Mógłbyś sprecyzować dokładnie co się MOGŁO stać z kością ?


(mrFreeze) #7

Ufo wylądowało wyskoczył kosmita i uszkodził kość pamięci. Na tej samej zasadzie możesz tutaj spytać :d

 

http://tnij.org/x7p1nch


(januszek) #8

Stawiam na to, że moduł pamięci nie jest kompatybilny z płytą. Pierwsza zasada jest taka, że kupuje sie pamięci z listy kompatybilnych jaką publikuje producent płyty głównej. W tym przypadku lista jest tu: https://www.asus.com/pl/Motherboards/M4A77TUSB3/HelpDesk_QVL/

ps. http://www.goodram.com/pl/kontakt/wsparcie-techniczne/czeste-pytania/


(Heros999999) #9

Czyli, że jak wcześniej działało tak teraz już nie ma takiej opcji (bo tak) ?

Zgadza się kość ram jest uszkodzona. Jest jakiś sposób by ją naprawić lub zrobić cokolwiek bez oddawania do reklamacji ?


(ADR1991) #10

Takich rzeczy się nie naprawia ze względu na koszty. Oddaj na gwarancje.


(Heros999999) #11

Dobra dzięki za pomoc :slight_smile: