Nowa licencja Win XP OEM?

woli, ale jeżeli to OEM to niestety wedle licencji masz pirata i w razie kontroli nikt nie będzie słuchał że masz naklejkę…

devil33 , przychodzi kontrola , pan widzi budę z naklejką , sprawdza numer - zgadza się , system aktywowany . Na biureczku pudełeczko , fakturka i oryginalny nośnik . Na jakiej podstawie stwierdzi , że to pirat ?

Sytuacja jest taka , że to microsoft stworzył licencję OEM i ten sam microsoft potwierdza legalność systemu /pobieranie dodatków , aktualizacji/ pomimo tego , iż został on zainstalowany na innym kompie . Nie bądź bardziej papieski niż sam papież . Pozdrawiam .

no to na obudowie a nie jak pisałeś :

że na całkiem nowym komputerze, a po drugie niestety w przypadku gdy jest inna płyta główna nie przejdzie instalacji internetowej, zawsze trzeba wtedy dzwonić do MS,

devil33 , a nie dzwoniłem i nie kłamałem , żadnej miłej pani z M$ , aktywacja przeszła jak po maśle /tak jak za pierwszym razem online/. Robiłeś to kiedyś , czy tak Ci naopowiadali ? Napisałem na obudowie , bo przecież nie na płycie głównej . Nie wiem jak inni ale u mnie nowy komp to i nowa obudowa .

pisze na swoim przykładzie, kilkadziesiąt razy instalowałem system po wymianie np. płyty głównej, później trzeba było w każdym przypadku aktywować telefonicznie, czy to XP czy Vista

ale zobaczy odklejaną naklejkę i tym się zainteresuje…