Nowa licencja Win XP OEM?

Witam.

Posiadam oryginalny Windows Xp Home Edition SP2 OEM. Mój obecny komputer ma ponad 6 lat, już 7 prawie… Ale do rzeczy. Wiem, że na nowym komputerze nie mogę używać licencji którą posiadam aktualnie tak?

Mam fakturę VAT, oryginalny nośnik z systemem, pudełku z zawartością. Oczywiście naklejkę z cd-keyem też.

Moje pytanie brzmi czy można kupić od MS samą licencję? Tj tą naklejkę z nowym kluczem? Jeśli tak to w jakiej cenie? Było by to w pełni legalne skoro mam nośnik, fakturę etc? Wolałbym kupić samą licencję… po co płacić znów za nośnik i całą resztę skoro to już mam.

Pozdrawiam Lookazz

Z tego co wiem, to możesz przez internet zakupić sam klucz.

Hmm… ja słyszałem z kolei o takim czymś, że wysyła się do nich maila z prośbą o wysłanie nowego klucza, bo na tamtym spaliła Ci się jakaś część (najlepiej płyta główna ^^), okazujesz im np skan czy zdjęcie z dowodem zakupu (nośnik/książeczka/paragon czy to tam masz) i powinni wysłać nowy klucz. Nie wiem tylko jak z tą naklejką nieszczęsną.

Można kupić na stronach Microsoftu,lecz cena za oryginalnego Windowsa czy to OEM czy to BOX zawsze jest taka wysoka i będzie ta sama bez względu na to czy kupujesz wersję w pudełku (nawet OEM) czy eletronicznie.Nie płacisz za nośnik ani za pudełko czy też podręcznik użytkownika,kupując w sklepie Windowsa OEM lub BOX to płacisz tylko za licencję,nośnik,pudełko etc.masz “gratis”

A przypadkiem nie został już wycofany ze sprzedaży system Windows XP.

Nie. System Windows XP zostanie wycofany dopiero pod koniec maja przynajmniej tak dotychczas mówił sam MS…

Tutaj masz newsa: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Windows+XP

Jakiś link można prosić? Tzn, że naklejki nie dostanę?

Witam , ostatnio też zmieniałem kompa , zainstalowałem swój oryginalny win XP HE , licencja OEM . Aktywacja przeszła bez najmniejszych problemów , czyli zatwierdzał ją sam M$ . Pozdrawiam .

PS.

M$ nie robi problemów z używaniem systemu na nowym sprzęcie . Ważne , żeby system był zainstalowany tylko na jednym kompie .

Nie. Niestety. Licencje z naklejkami dostają masowo firmy OEM

Jeżeli jest tak jak pisze rattlesnake to bardzo dobrze… Z tym, że ja aktywowalem swoją licencję już. No ale to zobaczymy. W takim razie jeśli to by się udało to mam i tak problem z naklejką… Moja obecna jest trochę zniszczona. Da się zamówić u MS nową naklejkę w razie czego?

Jak aktywowałeś to no problem. Co by było wtedy z formatami, gdyby można było tylko raz aktywować?

Ka$$ to nie działa tak. Aktywacja systemu przebiega niezależnie, jak formatujesz to jest tak samo jakbyś od nowa instalował/a system na czysto. Nie wiem, jak to działa, ale gdzieś mi ktoś powiedział kiedyś, że numer się przypisuje do płyty głównej. Jeśli spali Ci się MOBO, dzwonisz do M$, mówisz co jest nie tak, tzn że chcesz otrzymać nowy klucz, potwierdzasz jakoś to że masz oryginał i powinni Ci dać nowy key.

Na nowym komputerze miałam zainstalowaną Vistę BOX zakupioną do starszego komputera. Licencja była ta sama i nie miałam problemów z aktywacją.

no właśnie, bo to BOX a nie OEM. BOX instalujesz na wielu komputerach (tzn nie w tym samym czasie żeby nie było) a OEM tylko na jednym możesz

BOX z licencją na 1 PC??

duplikat certyfikatu COA (naklejki z kluczem) można zamówić u sprzedawcy komputera gdzie kupiliśmy swojego kompa,sprzedawca dzwoni do MS i zamawia,tylko że trochę to trwa zanim MS przyśle nową naklejkę,moja kumpela czeka do teraz od przeszło miesiąca,w sklepie trzeba jedynie przedstawić dowód zakupu (rachunek,faktura VAT) oraz pudełko (sprzedawca musi podać MS numer COA z pudełka) i podać powód wymiany naklejki

Wersja OEM (kupiona z częścią komputerową lub z zestawem komputerowym) jest bardziej korzystna cenowo, lecz ma pewne ograniczenia licencyjne:

1. Jest przypisana do komputera, na którym została pierwszy raz zainstalowana lub, z którym została kupiona;

2. Nie można jej przenosić na inne komputery;

3. Komputer, na którym zainstalowana jest wersja OEM można modernizować, ale tylko na określonych warunkach.

4. Wsparcie techniczne zgodnie z umową licencyjną do produktu świadczy sprzedawca lub producent komputera;

5. W przypadku aplikacji w wersji OEM jedna licencja zezwala na instalację tylko na jednym komputerze.


Wersja BOX (FPP) jest droższa, ale:

1. Nie jest przypisana do sprzętu – można ją przenosić na inne komputery lub też modernizować w dowolny sposób komputer, na którym jest zainstalowany produkt;

2. Wsparcie techniczne świadczy Centrum Pomocy Technicznej Microsoft;

3. W przypadku aplikacji w wersji FPP jedna licencja zezwala na instalację produktu na dodatkowym urządzeniu przenośnym. W umowie licencyjnej produktu znajduje się następujący zapis: "Główny użytkownik komputera, na którym jest zainstalowany program, może wykonać kopię dodatkową wyłącznie dla potrzeb własnych, w celu używania jej na swoim komputerze przenośnym."

prosze bardzo, czarno na białym Ka$$ i cała reszta.

Czyli tak jak myślałem - na tej licencji, którą mam nie będę mógł legalnie korzystać na nowym kompie. Więc pozostaje mi zakup nowej licencji, najlepiej jakby mozna było również dostać naklejkę. W sklepie, w którym kupiłem system powinni pomóc w załatwieniu takiej sprawy? System o ile dobrze pamiętam był kupiony w grudniu 2006 jeśli to ma znaczenie :slight_smile:

Pozdrawiam Lookazz

nie ma znaczenia kiedy był kupowany

Lookazz , instaluj swego OS-a , aktywuj system i dopiero wtedy zaczniesz się martwić naklejką . Mój , oryginał przeniesiony na nowego kompa jest widziany przez M$ jako legalny / bo taki właśnie jest / .Już nie raz przeszedł sprawdzanie legalności systemu przy okazji pobierania różnych dodatków czy aktualizacji . Firma M$ woli system instalowany wielokrotnie na sprzęcie /raz w danym czasie / niż piracką kopię . viewtopic.php?f=13&t=238390 poczytaj , ten temat już maglowałem . Powodzenia .