Nowa nagrywarka dvd -nie nagrywa

(system) #1

Witam nagrywarka LiteOn LiteOn DH-20A3H oem + Nero 7 Essential oem nie nagrywa pokazuje :

Błąd kalibracji mocy!

F:ATAPI DVD A DH20A3H

Zapis krótkiego Lead-Out

Błąd fiskacji sesji

nagrywarka kupiona na allegro http://www.allegro.pl/item281310869_dh_ ... c_net.html

nowa

Go to the top of the pageReport Post

Edit Post+Quote Post

(Dybowski Filip) #2

jaki zasilacz posiadasz????

(efazeti) #3

sprawdź dobrze taśmy

a tak w ogóle to na tej aukcji nigdzie nie jest napisane, że nagrywarka jest NOWA

(system) #4

350

(Dybowski Filip) #5

350 ale jakiej firmy??????????????

(system) #6

24 miesiące gwarancja ,napisane to myślałem ze nowa

(efazeti) #7

ja nie wiem czy ona jest nowa czy nie, widzę tylko że w opisie nie jest to jasno określone (więc różnie może być) a zazwyczaj sprzedawcy to podkreślają

czy ten błąd pojawia się przy próbie nagrania jakiejkolwiek płyty? (dvd+r, dvd-r, cd-r) czy tylko przy niektórych?

PS. masz zaznaczoną opcję "Włącz tworzenie krótkiego obszaru Lead-Out" ?

(system) #8

przy niektórych płytach ,a zasilacz megabajt -to chyba firma?

(system) #9

przy nagrywaniu cd r są inne komunikaty np: że sie nałożyło polecenie czy coś takiego,

,,PS. masz zaznaczoną opcję "Włącz tworzenie krótkiego obszaru Lead-Out" ?,,-gdzie to sie włącz

(efazeti) #10

tak, firma, lipna jeśli chodzi o zasilacze ale firma

może napiszesz przy których płytach występuje błąd? typ i firma płytek

edit:

wg mnie albo przeciążyłeś zasilacz dokładając nagrywarkę albo nie jest ona do końca sprawna

(system) #11

media tech,tdk ,icam to DVD A

(efazeti) #12

możesz spróbować na jakiś lepszych nośnikach (Verbatim)

(system) #13

jak kupie

(efazeti) #14

podaj jeszcze pełną specyfikację kompa

(Przemek905) #15

Witam!

Mam problem. W sumie to nigdy w życiu się z czymś takim nie spotkałem więc opiszę wszystko po kolei. Kupiłem używaną nagrywarkę DVD w sklepie komputerowym. Zaniosłem do domu czytała płyty ale nie nagrywała. W Nero na DVD była dostępna prędkość tylko 2.4 i od razu wywalało błąd. Więc zaniosłem nagrywarkę do sklepu. Tam powiedzieli, że sprawdzą i jak nie będzie działać to oddadzą kasę. Chłopak w sklepie przy mnie wypalił 3 płytki DVD na nero. Podłączył tylko swój monitor i klawiaturę. Było mi głupio. Zaniosłem kompa do domu i podłączyłem. Problem u mnie dalej występuje. Nie chce nic nagrywać ani CD ani DVD. Wszystko natomiast odczytuje. Proszę bardzo o pomoc.