Nowa nagrywarka dvd -nie nagrywa

Witam nagrywarka LiteOn LiteOn DH-20A3H oem + Nero 7 Essential oem nie nagrywa pokazuje :

Błąd kalibracji mocy!

F:ATAPI DVD A DH20A3H

Zapis krótkiego Lead-Out

Błąd fiskacji sesji

nagrywarka kupiona na allegro http://www.allegro.pl/item281310869_dh_ … c_net.html

nowa

Go to the top of the pageReport Post

Edit Post+Quote Post

jaki zasilacz posiadasz???

sprawdź dobrze taśmy

a tak w ogóle to na tej aukcji nigdzie nie jest napisane, że nagrywarka jest NOWA

350

350 ale jakiej firmy???

24 miesiące gwarancja ,napisane to myślałem ze nowa

ja nie wiem czy ona jest nowa czy nie, widzę tylko że w opisie nie jest to jasno określone (więc różnie może być) a zazwyczaj sprzedawcy to podkreślają

czy ten błąd pojawia się przy próbie nagrania jakiejkolwiek płyty? (dvd+r, dvd-r, cd-r) czy tylko przy niektórych?

PS. masz zaznaczoną opcję “Włącz tworzenie krótkiego obszaru Lead-Out” ?

przy niektórych płytach ,a zasilacz megabajt -to chyba firma?

przy nagrywaniu cd r są inne komunikaty np: że sie nałożyło polecenie czy coś takiego,

,PS. masz zaznaczoną opcję “Włącz tworzenie krótkiego obszaru Lead-Out” ?,-gdzie to sie włącz

tak, firma, lipna jeśli chodzi o zasilacze ale firma

może napiszesz przy których płytach występuje błąd? typ i firma płytek

edit:

wg mnie albo przeciążyłeś zasilacz dokładając nagrywarkę albo nie jest ona do końca sprawna

media tech,tdk ,icam to DVD A

możesz spróbować na jakiś lepszych nośnikach (Verbatim)

jak kupie

podaj jeszcze pełną specyfikację kompa

Witam!

Mam problem. W sumie to nigdy w życiu się z czymś takim nie spotkałem więc opiszę wszystko po kolei. Kupiłem używaną nagrywarkę DVD w sklepie komputerowym. Zaniosłem do domu czytała płyty ale nie nagrywała. W Nero na DVD była dostępna prędkość tylko 2.4 i od razu wywalało błąd. Więc zaniosłem nagrywarkę do sklepu. Tam powiedzieli, że sprawdzą i jak nie będzie działać to oddadzą kasę. Chłopak w sklepie przy mnie wypalił 3 płytki DVD na nero. Podłączył tylko swój monitor i klawiaturę. Było mi głupio. Zaniosłem kompa do domu i podłączyłem. Problem u mnie dalej występuje. Nie chce nic nagrywać ani CD ani DVD. Wszystko natomiast odczytuje. Proszę bardzo o pomoc.