Nowa nagrywarka i problem z migajaca dioda

Kupilem swoja pierwsza nagrywarke Sata, wszystkie wczesniejsze byly na normalnej tasmie.

No i pojawil sie problem.

Jak sie wgra windows, to non stop miga dioda w komputerze (ta od pracy dyskow i cd) nagrywarka pracuje normalnie, jej dioda nie miga.

A ta dioda w obudowie komputera non stop pracuje. I pytanie- czy cos moze trzeba zmienic w biosie, albo sata nagrywarki tak maja?

Ma ktos jakis pomysl czego to moze byc wina?

Wgrany najnowszy bios, i sprawdzane na 2 komputerach, wszedzie to samo.Przelanczalem tez zworki w nagrywarce, tez bez zmian.

Kiedy to dzieje się taka sytuacja, podczas instalacji systemu?

Po zaladowaniu systemu caly czas dioda miga, wczesniej pewnie tez, tylko ze jak sie wgrywa windows to dioda i tak miga.

W biosie jak jestem, to nie miga.

Jaki Windows?

Jeśli Vista, to będzie migać i nie mo to nic wspólnego z zainstalowaniem nagrywarki.

i xp, i vista tak samo;)

Ja wiem ze jakis czas system czyta duzo z dysku, ale nawet po 5 min bezczynnosci dioda napiernicza non stop;)

I myslalem ze moze sata tak maja, a moze trzeba cos konkretnie w biosie zmienic?

Nie trzeba.

Wydaje mi się, że problem tkwi zupełnie gdzie indziej.

Najlepiej odłącz tę nagrywarkę i zobacz, czy dalej dioda będzie migać.

Czy w XP-ku np. po 10 min. też miga?

To bardziej wygląda na aktualizacje automatyczne systemu i programów ochronnych, działalność komunikatorów i programów P2P oraz innych programów automatycznie uruchamianych z systemem, a mających procerury sprawdzania aktualizacji domyslnie włączone.

W przypadku Visty dodatkowo dochodzi indeksowanie plików, które nasila się właśnie w czasie bezczynności użytkownika.

Daj logi z HJT, to zobaczymy, co staruje razem z systemami i będzie klarowniejsza sytuacja.

Karmazyn65 - system czysciutki;) i w sumie sprawdzalem na 2 roznych komputerach, na obydwoch to samo.

Po odlaczeniu oczywiscie wszystko dziala jak nalezy.Ciekawi mnie tylko czy to padnieta nagrywarka,czy moze cos sie gryzie z dyskami, albo w biosie.

Jestem zdumiony.

Myślę, że warto spróbować wymiany nagrywarki.

Niech Ci w sklepie sprawdzą Twoją i inny egzemplarz.