Nowa nagrywarka nie nagrywa płyt


(Jchrist) #1

Hej,

mam pewien problem, z którym się męczę już 2 dzień. Kupiłam nową nagrywarkę: pioneer dvd-rw dvr-215d. Mój problem jest taki, że nie chce ona mi w ogóle nagrywać płyt. Mam system windows XP. Z tego co widziałam na google problem nie jest nowy. Bardzo proszę o jakieś rady i pomoc.

Pozdrawiam


(Guiness) #2

Jak kupiłaś tę nagrywarkę? Mogę się mylić ale wydaje mi się, że to już dość stary sprzęt.


(Jchrist) #3

Na allegro kupiłam. Zależało mi po prostu na nagrywarce bo chciałam pliki poprzegrywać a tak to jest lipa :confused:


(Guiness) #4

W eksploratorze kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój komputer (albo na pulpicie) i wybierz Właściwości. W okienku wybierz zakładkę Sprzęt , i na tej zakładce Menedżer urządzeń. Pojawi sie drugie okienko, u dołu bedzie pozycja Stacje dysków CD-ROM/DVD , kliknij przy tym plusik i zobacz, czy w tym co się rozwinie jest nazwa twojej nagrywarki. Jeśli nagrywarka jest dobrze podłączona to powina tu być.


(JNJN) #5

 

A jesteś pewien, że jest sprawna?


(hirem) #6

Po sprawdzeniu czy nagrywarka jest widoczna w menedżer urządzeń. Nie napisałaś jakie pliki chcesz nagrywać i na jakie płyty cd czy dvd. Oraz jak próbujesz nagrywać przez aksploratora Windows XP czy jakiś program i są jakieś komunikaty. A w oknie Mój komputer jak jest widziana nagrywarka jako stacja dysków DVD czy CD.


(Jchrist) #7

Chcę nagrywać różne pliki na dvd. Widziana jest jako stacja DVD, a komunikaty są różne. W Nero i w Easy Burner jest, że zapis się nie udał. Ekplorator Windows twierdzi, że w ogóle nie ma płyty.