Nowa nagrywarka nie nagrywa płyt

Hej,

mam pewien problem, z którym się męczę już 2 dzień. Kupiłam nową nagrywarkę: pioneer dvd-rw dvr-215d. Mój problem jest taki, że nie chce ona mi w ogóle nagrywać płyt. Mam system windows XP. Z tego co widziałam na google problem nie jest nowy. Bardzo proszę o jakieś rady i pomoc.

Pozdrawiam

Jak kupiłaś tę nagrywarkę? Mogę się mylić ale wydaje mi się, że to już dość stary sprzęt.

Na allegro kupiłam. Zależało mi po prostu na nagrywarce bo chciałam pliki poprzegrywać a tak to jest lipa :confused:

W eksploratorze kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój komputer (albo na pulpicie) i wybierz Właściwości. W okienku wybierz zakładkę Sprzęt , i na tej zakładce Menedżer urządzeń. Pojawi sie drugie okienko, u dołu bedzie pozycja Stacje dysków CD-ROM/DVD , kliknij przy tym plusik i zobacz, czy w tym co się rozwinie jest nazwa twojej nagrywarki. Jeśli nagrywarka jest dobrze podłączona to powina tu być.

 

A jesteś pewien, że jest sprawna?

Po sprawdzeniu czy nagrywarka jest widoczna w menedżer urządzeń. Nie napisałaś jakie pliki chcesz nagrywać i na jakie płyty cd czy dvd. Oraz jak próbujesz nagrywać przez aksploratora Windows XP czy jakiś program i są jakieś komunikaty. A w oknie Mój komputer jak jest widziana nagrywarka jako stacja dysków DVD czy CD.

Chcę nagrywać różne pliki na dvd. Widziana jest jako stacja DVD, a komunikaty są różne. W Nero i w Easy Burner jest, że zapis się nie udał. Ekplorator Windows twierdzi, że w ogóle nie ma płyty.