Nowa odsłona strony,NOWE pytanie początkującego "webmastera"

Jestem trochę zielony w tych sprawach, ale co mi tam… rok temu stworzyłem stronkę - (STRONA, proszę nie brać tego jako reklama, bo pod żadnym pozorem to nie jest). Najgorszy problem mam ze wszystkimi update’ami - dodawanie newsow, zmiany w screenach. Trzeba przegrzebywać cały kod stronki i tworzyć kolejne, nikomu niepotrzebne pliki. Z tego co wyczytałem, o wiele łatwiej byłoby mi z PHP, ale kompletnie tego nie łapie. Czy dzięki temu mógłbym w łatwy sposób dodawać newsy na stronę nie ingerując przy tym w “wielkie” zmiany kodu strony? Stworzyłem layout na nową odsłonę strony spoko loko i chce zrobić coś naprawdę w pełni sprawnego - z newsami, które pojawiają się co 2, 3 dni, a nie co 2, 3 miesiące.

Czytałem trochę o CMSach, ale o ile wiem tam strasznie ciężko robi się layout dlatego postanowiłem zrobić coś…własnego.

jeśli nie umiesz w ogóle php to nie ma szans że zrobisz CMSa

a layoutów do gotowych CMSów jest mnóstwo (zalezy jaki wybierzesz) a zawsze możesz przerobić nawet podmieniając grafiki itp

najprościej będzie wstawić gotowy skrypt newsów (php) nie wymagający bazy danych

np ten --> http://www.phptoys.com/e107_plugins/con … content.63

napisz na gg (1141131) coś poradzimy :smiley:

Ok, napisalem do Ciebie.

Polecam CzarNews, bardzo prosty, lecz w miarę zaawansowany skrypt newsów. W razie problemów pomogę.