Nowa oferta lokalnego operatora-kłopot z wyborem

Witam serdecznie.

Bardzo bym Was prosił o pomoc w wyborze korzystniejszej oferty,którą złożył mi mój obecny dostawca internetu.

Spośród kilku oferowanych abonamentów chciałbym wybrać pomiędzy tymi dwoma:

Abonament 1 - 5mb(od 8.00 do 24.00) i 10mb(od24.00 do 8.00) za 55 złotych.

Przy tym abonamencie jest ponadto taka adnotacja

"Abonent nie posiada zagwarantowanego własnego, stałego adresu IP (jedynie translację NAT).

Dodatkowo w abonamencie aktywny jest firewall blokujący komunikację dwukierunkową (NAT) i filtr na usługi zaawansowane

(w tym zaawansowane protokoły i usługi sieciowe).W abonamencie wyfiltrowane są (i/lub mogą być) wszystkie usługi, protokoły

i sposoby komunikacji wymagane przez p2p i tzw. warezy."

Abonament 2 - 2mb(od 8.00 do 24.00) i 20mb(od 24.00 do 8.00) za 50 złotych.

I jego opis:

" Abonent posiada stały, zewnętrzny adres IP. Pozbawiony jest limitów."

Opcja druga jest generalnie znacznie lepsza (pomijając mniejszą prędkość w ciągu dnia) i do tego tańsza.

Żądać tyle kasy (mam tu na myśli tą pierwszą opcję za 55zł) za łącze które ma, powiedzmy to sobie szczerze dość niską jak na obecne czasy prędkość, i na którym poza samym przeglądaniem stron www praktycznie nic więcej nie da się zrobić z powodu ograniczeń to zdzierstwo, w życiu bym się na taką ofertę nie zdecydował.

Pomijam już kwestię że pewnie nie jest to symetryczne łącze z identyczną prędkością downloadu i uploadu tylko niepełnowartościowe niesymetryczne o znacznie niższej prędkości uploadu.

Ale na twoim miejscu bym się zastanowił czy nie zmienić operatora bo można znaleźć znacznie lepsze oferty.

Co to za operator ci dał taką ofertę?

Mi osobiście to by przeszkadzało - np. dla Urban Terror, oraz pracy z HTTP, zdalne logowanie, SSH na innych portach niż standardowe. Diabli wiedzą tak naprawdę co jest z komunikatorami i grami. Twój wybór - jak przeglądasz głownie neta i czasem zajrzysz na FTP (SFTP) to pewnie 1. opcja będzie ok. Jak potrzebujesz czegoś więcej, więcej funkcjonalności to wybierz opcja 2.