Nowa oferta lokalnego operatora-kłopot z wyborem

(arak) #1

Witam serdecznie.

Bardzo bym Was prosił o pomoc w wyborze korzystniejszej oferty,którą złożył mi mój obecny dostawca internetu.

Spośród kilku oferowanych abonamentów chciałbym wybrać pomiędzy tymi dwoma:

Abonament 1 - 5mb(od 8.00 do 24.00) i 10mb(od24.00 do 8.00) za 55 złotych.

Przy tym abonamencie jest ponadto taka adnotacja

"Abonent nie posiada zagwarantowanego własnego, stałego adresu IP (jedynie translację NAT).

Dodatkowo w abonamencie aktywny jest firewall blokujący komunikację dwukierunkową (NAT) i filtr na usługi zaawansowane

(w tym zaawansowane protokoły i usługi sieciowe).W abonamencie wyfiltrowane są (i/lub mogą być) wszystkie usługi, protokoły

i sposoby komunikacji wymagane przez p2p i tzw. warezy."

Abonament 2 - 2mb(od 8.00 do 24.00) i 20mb(od 24.00 do 8.00) za 50 złotych.

I jego opis:

" Abonent posiada stały, zewnętrzny adres IP. Pozbawiony jest limitów."

(scripter1) #2

Opcja druga jest generalnie znacznie lepsza (pomijając mniejszą prędkość w ciągu dnia) i do tego tańsza.

Żądać tyle kasy (mam tu na myśli tą pierwszą opcję za 55zł) za łącze które ma, powiedzmy to sobie szczerze dość niską jak na obecne czasy prędkość, i na którym poza samym przeglądaniem stron www praktycznie nic więcej nie da się zrobić z powodu ograniczeń to zdzierstwo, w życiu bym się na taką ofertę nie zdecydował.

Pomijam już kwestię że pewnie nie jest to symetryczne łącze z identyczną prędkością downloadu i uploadu tylko niepełnowartościowe niesymetryczne o znacznie niższej prędkości uploadu.

Ale na twoim miejscu bym się zastanowił czy nie zmienić operatora bo można znaleźć znacznie lepsze oferty.

Co to za operator ci dał taką ofertę?

(ra-v) #3

Mi osobiście to by przeszkadzało - np. dla Urban Terror, oraz pracy z HTTP, zdalne logowanie, SSH na innych portach niż standardowe. Diabli wiedzą tak naprawdę co jest z komunikatorami i grami. Twój wybór - jak przeglądasz głownie neta i czasem zajrzysz na FTP (SFTP) to pewnie 1. opcja będzie ok. Jak potrzebujesz czegoś więcej, więcej funkcjonalności to wybierz opcja 2.