Nowa Opera problem z pocztą

Mój problem polega na tym że miałem pocztę w Operze. Jednak gdy aktualizowałem ją (jak to zawsze robie gdy pojawia sie nowa wersja) zniknęła możliwość wchodzenia do poczty poprzez wciśniecię trójkącika który otwierał: poczte, notatki, transfery itd…

Wprawdzie jest ikona na górze paska “poczta” i mogę wysyłać mejle bezpośrednio z Opery jednak: nie dochodzą żadne mejle (w spamie też niema) i co najważniejsze. Niema ikonki pokazującej transfer wysyłanego mejla i odebranego oraz wychodzącej notatki w prawym dolnym rogu monitora że mam poczte!

Więc moje pytanie brzmi: co zrobić abym mógł dostawać pocztę (może np coś źle skonfigurowałem) oraz czy jest gdzies w tej nowej Operze funcja powiadamiania bezpośrednio o tym ze mamy mejla + ikona transferu (akurat to dla mnie jest bardzo ważne) bo wiem mniej więcej ile juz zostalo wysłane mejla oraz kiedy wysyłanie się skończyło!

ps. Próbowałem odinstalować tą nową opere i dac starą ale nic to juz nie pomogło :evil: Co zrobić prosze o fachowe wytłumaczenie!

A czyściłeś rejestr i usuwałeś pozostawione przez deinstalator foldery?

Po zainstalowaniu nowej Opery nie czyściłem rejestru!

Jaśniej proszę…

Czy zrobiłeś to co napisałem po odinstalowaniu nowszej wersji?

Więc tak: zainstalowałem nową - jednak widząc że chyba nie był to najlepszy pomysł (te problemy z pocztą i w ogóle nowymi konfiguracjami) przeinstalowałem na starszą wersję. Jednak gdy to nie pomogło- przeinstalowałem ponownie na tą najnowszą.

Tak więc obecnie mam ta najnowszą i nie moge się połapać z nowymi ustawieniami takimi które wymieniłem: brak powiadomienia o przyjsciu poczty, brak paska postępu (transferu) no i w ogóle mi nie dochodzi poczta. Za to moge wysyłac (sprawdzałem).

ps. W tej chwili wyczyściełm sobie rejestr (co robie raz na miesiąc).

Odinstaluj Operę.Start->Wyszukaj->wpisz Opera->Co znajdzie to usuń.Przeczyść rejestr.Zainstaluj starszą wersję.

Oki, ale chyba sie nie zrozumieliśmy. Jak wiadomo Opera będzie co jakiś czas wypuszczać uaktualnienia swojego produktu i ja chce mieć cały czas ich najnowsze działo- czyli najnowszą Opere.

Chciałem tylko aby ktoś mi przybliżył nową Opere bo sam się nie mogę za bardzo odnaleść w jej obsługiwaniu. Wcześniejsze uaktualnienia były proste i zasadniczo niczego nie zmieniały w ustwieniach. jednak ta wersja poczytniła pewne zmiany- więc prosze o to aby ktoś mi pomógł w tym jak ją skonfigurować… (aby miała takie przydatne funkcje na starsza)

ps. Mejle jednak już dochodzą (i powiadamia) wiec pozostała sprawa braku paska transferu poczty

Nie używam nowej Opery bo wg. mnie jest jeszcze niedopracowana.Na razie polecam powrócenie do poprzedniej wersji i może warto poczekać na wydanie następnej wersji/poprawki.

Oczywiście temat nie jest zamknięty.

Tak namieszałeś z tymi instalkami, że głowa boli … Jeśli jest nowa wersja Opery to zaznaczamy przy instalacji “Uaktualnienie”, a nie “Nowa instalacja”, tak zrobiłeś?

Żeby działała poczta to musisz utworzyć najpierw konto wchodząc w Narzędzia - > Konta poczty i czatu, ale piszesz, że już jest ok, więc chyba poczta skonfigurowana. Klikasz w - >Widok - > Paski narzędzi i tam możesz zaznaczyć wszystko do “Dostosuj”. To samo można zrobić klikając w Narzędzia - > Wygląd - > zakładka - > Panele i zaznaczyć to, co chcesz mieć widoczne.Wyglada na to, że panele Ci się schowały. Spróbuj kliknąć lewym myszy w całkiem skrajne położenie okna Opery, zaraz przy lewej stronie okna, (na granicy okna z obudową monitora) powinny się pokazać. Najlepszym chyba rozwiązaniem na teraz będzie przywrócenie systemu do daty sprzed tej nieszczęsnej instalacji, po której poczta zniknęła, o ile masz przywracanie sytemu włączone, a zależy Ci na starych ustawieniach. Jeśli wszystko działa ok, to zostaw jak jest.

:roll:

Przecież pisze wyraźnie że zawsze robiłem uaktualnienia a nie instalowanie od początku (ale mniejsza z tym)

To wszystko co napisałeś (konfiguracja Opery) sam wiem , więc dzieki za chęci do pomocy :wink:

Owszem poczta mi nie dochodziła, ale juz dochodzi. W tej chwili jedyny problem to tylko ten-> gdzie można włączyć w poczcie funkcję (która była na starszej), że podczas wysyłania mejla (lub odbierania). Był pasek transferu (taki jak np gdy coś ścigąm z neta). Dlla mnie akurat jest to bardzo istotne bo dużo wysyłam zdjeć różnym osobom i jednak chciałbym wiedzieć jak idzie postęp w wysyłaniu i kiedy się skonczy wysyłanie.

Heh, nie wiem czy masz już nową Opere, ale własnie nie ma juz tej funkcji :frowning: . Stąd teraz pytanie- czy juz bezapelacyjnie znikł ten mały przycisk (trójkacik- u mnie był akurat ustowiony) z lewej strony skraju moniotra? Nawet nie chodzi o przyzwyczajenie, ale poprostu był łatwiejszy dostęp do poczty, notatek, transferów i reszty…

Opery używam od dawna, aktualnie mam najnowszą wersję (9.52). “Trójkącik” jak piszesz, czy strzałka skierowana “dziobkiem” w lewo jest nadal obecna! Tu sposób na powrót Paneli z krawędzią przełączającą, żebyś miał tę strzałkę z lewego boku - > wchodzisz w Widok -> Paski narzędzi (wszystkie możesz zaznaczyć, tak jak pisałam do 'Dostosuj"), klikasz na “Dostosuj” -> wybierasz zakładkę 'Panele" i zaznaczasz “Pokaż krawędź przełączającą” i masz strzałkę na 100%. Co do poczty to Narzędzia - > Konta poczty i czatu, zaznacz swoje konto (nie wiem czy masz jedno, czy więcej) i wejdź we właściwości, sprawdź czy aby wszystkie jego ustawienia są poprawne i zaznaczone co trzeba. Zmieniło się to, że aktualnie nie trzeba wpisywać w Serwery - > SMTP hasła, bo dawniej musiałam je sama wpisać, teraz jest przeniesione automatycznie, sprawdź na wszelki wypadek czy w konfingu poczty wszystko jest ustawione ok, ale piszesz, że dochodzi to chyba jest poprawnie. Pasek transferu jest dalej podczas wysyłania. Myślę, ze najlepiej teraz, po tych kilkakrotnych instalacjach byłoby w ogóle Operę odinstalować, łącznie z usunięciem ręcznie wszystkich jej folderów, rejestr wyczyścić i zrobić nową instalację, poustawiać co trzeba, a zakładki i kontakty można przecież eksportować z menu Plik na ten czas, a potem przywrócić na nowo.

http://id.wklej.org/s/16163

http://id.wklej.org/s/16177

:roll: Wielkie dzieki- za rady. Wszytsko jest juz oki. =D>