Nowa Opera problem z pocztą


(Evvenement) #1

Mój problem polega na tym że miałem pocztę w Operze. Jednak gdy aktualizowałem ją (jak to zawsze robie gdy pojawia sie nowa wersja) zniknęła możliwość wchodzenia do poczty poprzez wciśniecię trójkącika który otwierał: poczte, notatki, transfery itd...

Wprawdzie jest ikona na górze paska "poczta" i mogę wysyłać mejle bezpośrednio z Opery jednak: nie dochodzą żadne mejle (w spamie też niema) i co najważniejsze. Niema ikonki pokazującej transfer wysyłanego mejla i odebranego oraz wychodzącej notatki w prawym dolnym rogu monitora że mam poczte!

Więc moje pytanie brzmi: co zrobić abym mógł dostawać pocztę (może np coś źle skonfigurowałem) oraz czy jest gdzies w tej nowej Operze funcja powiadamiania bezpośrednio o tym ze mamy mejla + ikona transferu (akurat to dla mnie jest bardzo ważne) bo wiem mniej więcej ile juz zostalo wysłane mejla oraz kiedy wysyłanie się skończyło!

ps. Próbowałem odinstalować tą nową opere i dac starą ale nic to juz nie pomogło :evil: Co zrobić prosze o fachowe wytłumaczenie!


(Lukaszk 89) #2

A czyściłeś rejestr i usuwałeś pozostawione przez deinstalator foldery?


(Evvenement) #3

Po zainstalowaniu nowej Opery nie czyściłem rejestru!


(Lukaszk 89) #4

(Evvenement) #5

Jaśniej proszę...


(Lukaszk 89) #6

Czy zrobiłeś to co napisałem po odinstalowaniu nowszej wersji?


(Evvenement) #7

Więc tak: zainstalowałem nową - jednak widząc że chyba nie był to najlepszy pomysł (te problemy z pocztą i w ogóle nowymi konfiguracjami) przeinstalowałem na starszą wersję. Jednak gdy to nie pomogło- przeinstalowałem ponownie na tą najnowszą.

Tak więc obecnie mam ta najnowszą i nie moge się połapać z nowymi ustawieniami takimi które wymieniłem: brak powiadomienia o przyjsciu poczty, brak paska postępu (transferu) no i w ogóle mi nie dochodzi poczta. Za to moge wysyłac (sprawdzałem).

ps. W tej chwili wyczyściełm sobie rejestr (co robie raz na miesiąc).


(Lukaszk 89) #8

Odinstaluj Operę.Start->Wyszukaj->wpisz Opera->Co znajdzie to usuń.Przeczyść rejestr.Zainstaluj starszą wersję.


(Evvenement) #9

Oki, ale chyba sie nie zrozumieliśmy. Jak wiadomo Opera będzie co jakiś czas wypuszczać uaktualnienia swojego produktu i ja chce mieć cały czas ich najnowsze działo- czyli najnowszą Opere.

Chciałem tylko aby ktoś mi przybliżył nową Opere bo sam się nie mogę za bardzo odnaleść w jej obsługiwaniu. Wcześniejsze uaktualnienia były proste i zasadniczo niczego nie zmieniały w ustwieniach. jednak ta wersja poczytniła pewne zmiany- więc prosze o to aby ktoś mi pomógł w tym jak ją skonfigurować... (aby miała takie przydatne funkcje na starsza)

ps. Mejle jednak już dochodzą (i powiadamia) wiec pozostała sprawa braku paska transferu poczty


(Lukaszk 89) #10

Nie używam nowej Opery bo wg. mnie jest jeszcze niedopracowana.Na razie polecam powrócenie do poprzedniej wersji i może warto poczekać na wydanie następnej wersji/poprawki.

Oczywiście temat nie jest zamknięty.


(Lammermoor) #11

Tak namieszałeś z tymi instalkami, że głowa boli ... Jeśli jest nowa wersja Opery to zaznaczamy przy instalacji "Uaktualnienie", a nie "Nowa instalacja", tak zrobiłeś?

Żeby działała poczta to musisz utworzyć najpierw konto wchodząc w Narzędzia - > Konta poczty i czatu, ale piszesz, że już jest ok, więc chyba poczta skonfigurowana. Klikasz w - >Widok - > Paski narzędzi i tam możesz zaznaczyć wszystko do "Dostosuj". To samo można zrobić klikając w Narzędzia - > Wygląd - > zakładka - > Panele i zaznaczyć to, co chcesz mieć widoczne.Wyglada na to, że panele Ci się schowały. Spróbuj kliknąć lewym myszy w całkiem skrajne położenie okna Opery, zaraz przy lewej stronie okna, (na granicy okna z obudową monitora) powinny się pokazać. Najlepszym chyba rozwiązaniem na teraz będzie przywrócenie systemu do daty sprzed tej nieszczęsnej instalacji, po której poczta zniknęła, o ile masz przywracanie sytemu włączone, a zależy Ci na starych ustawieniach. Jeśli wszystko działa ok, to zostaw jak jest.


(Evvenement) #12

:roll:

Przecież pisze wyraźnie że zawsze robiłem uaktualnienia a nie instalowanie od początku (ale mniejsza z tym)

To wszystko co napisałeś (konfiguracja Opery) sam wiem , więc dzieki za chęci do pomocy :wink:

Owszem poczta mi nie dochodziła, ale juz dochodzi. W tej chwili jedyny problem to tylko ten-> gdzie można włączyć w poczcie funkcję (która była na starszej), że podczas wysyłania mejla (lub odbierania). Był pasek transferu (taki jak np gdy coś ścigąm z neta). Dlla mnie akurat jest to bardzo istotne bo dużo wysyłam zdjeć różnym osobom i jednak chciałbym wiedzieć jak idzie postęp w wysyłaniu i kiedy się skonczy wysyłanie.

Heh, nie wiem czy masz już nową Opere, ale własnie nie ma juz tej funkcji :frowning: . Stąd teraz pytanie- czy juz bezapelacyjnie znikł ten mały przycisk (trójkacik- u mnie był akurat ustowiony) z lewej strony skraju moniotra? Nawet nie chodzi o przyzwyczajenie, ale poprostu był łatwiejszy dostęp do poczty, notatek, transferów i reszty...


(Lammermoor) #13

Opery używam od dawna, aktualnie mam najnowszą wersję (9.52). "Trójkącik" jak piszesz, czy strzałka skierowana "dziobkiem" w lewo jest nadal obecna! Tu sposób na powrót Paneli z krawędzią przełączającą, żebyś miał tę strzałkę z lewego boku - > wchodzisz w Widok -> Paski narzędzi (wszystkie możesz zaznaczyć, tak jak pisałam do 'Dostosuj"), klikasz na "Dostosuj" -> wybierasz zakładkę 'Panele" i zaznaczasz "Pokaż krawędź przełączającą" i masz strzałkę na 100%. Co do poczty to Narzędzia - > Konta poczty i czatu, zaznacz swoje konto (nie wiem czy masz jedno, czy więcej) i wejdź we właściwości, sprawdź czy aby wszystkie jego ustawienia są poprawne i zaznaczone co trzeba. Zmieniło się to, że aktualnie nie trzeba wpisywać w Serwery - > SMTP hasła, bo dawniej musiałam je sama wpisać, teraz jest przeniesione automatycznie, sprawdź na wszelki wypadek czy w konfingu poczty wszystko jest ustawione ok, ale piszesz, że dochodzi to chyba jest poprawnie. Pasek transferu jest dalej podczas wysyłania. Myślę, ze najlepiej teraz, po tych kilkakrotnych instalacjach byłoby w ogóle Operę odinstalować, łącznie z usunięciem ręcznie wszystkich jej folderów, rejestr wyczyścić i zrobić nową instalację, poustawiać co trzeba, a zakładki i kontakty można przecież eksportować z menu Plik na ten czas, a potem przywrócić na nowo.

http://id.wklej.org/s/16163

http://id.wklej.org/s/16177


(Evvenement) #14

:roll: Wielkie dzieki- za rady. Wszytsko jest juz oki. =D>