Nowa partycja po aktualizacji windosa

siema

niedawno zainstalowałem pare aktualek z windows update i po resecie kompa pojawiła mi sie nowa partycja dysku

ma ona rozmiar 256 MB i tyle o niej wiem bo nie mogę wejść do niej. gdy chce wejsc pokazuje komunikat że obecnie nie mam uprawień dostępu do tego folderu, klikam kontynuuj i pokazuje się komunikat że muszę użyć karty zabezpieczeń. po czym wyskakuje okno z właściwościami dysku. nic tam szczególnego niema oprócz tego ile ma wolnego miejsca (zajęty w około 60 %) oraz że to fat 32.

 

miał ktoś coś podobnego?

jak sprawdzić co tam jest?

czy mogę go usunąć bo może to jakaś patrycja wymiany lub coś ?

pozdro

Jeśli system nie daje ci do niej dostępu, ignoruj. 256MB to nie jest dużo.

 

Jest to albo partycja odzyskiwania, albo bootloadera/EFI. Jak chcesz ją ukryć PPM w lewym dolnym rogu ekranu, zarządzanie dyskami, prawoklik na wolumin, przypisywanie liter i odpisz literę.

Windows tworzy sobie na swoje potrzeby 2 - 3 takie ukryte partycje. Jedna jest partycją odzyskiwania, druga jest partycją na bootloader, a trzecia dochodzi na EFI jeśli system jest zainstalowany w tym trybie. Partycje są domyślnie kryte, być może wgranie aktualizacji wcale nie utworzyło Ci nowej partycji tylko odsloniło jedną z nich, która była ukryta. Jeśli rozmiar żadnej z partycji którą tworzyłeś sam nie zmniejszył się, znaczy to że nie powstała żadna nowa partycja (no chyba że miałeś jakieś nieprzydzielone miejsce na dysku).