Nowa partycja w Hp

Witam. Jak utworzyć nowa partycje rozszerzoną, abym mógł podzielić dysk na kilka partycji? Obecnie w HP mam tylko dysk C i partycje RECOVERY, a za pomocą GParted nie mogę utworzyć dodatkowych partycji, bo wyskakuje, że mogą być tylko 4 podstawowe czy coś w tym stylu.

Recovery na płytki już wypaliłeś? Bo jak zaczniesz grzebać w partycjach to możesz już z niego nie skorzystać…

A co do partycji - musisz mieć podstawową? Rozszerzona z kilkoma logicznymi Ci nie wystarczy? Podstawowe mogą być tylko cztery z czego jedna może być rozszerzona i zawierać dowolną liczbę partycji logicznych.

:roll:

No dobra czyli po instalacji mam tylko dysk C i co dalej? Jakiego programu użyć, jak podzielić?

Jaki system? Jak Vista/7 to w Zarządzaniu dyskami zmniejszasz wolumin C a z reszty robisz kolejną Patrycję.

:roll:

Tak zrobiłem ale wszystkie dyski zmieniły mi się na dynamiczne. W menu zarządzanie dyskami dyski z koloru niebieskiego zmieniły na taki oliwkowy czyli jak bym teraz nie miał partycji rozszerzonej.

to stwórz rozszerzoną(logiczną) tylko będzie musiał być wolny obszar żebyś to zrobił

ja w eseus partition master tak mogę zrobić

muszę mieć obszar wolny za partycjami primary (dynamicznymi) póżniej klikam żeby stworzył partycje i wybieram sobie rodzaj partycji czy primary czy logical