Nowa płyta główna a pamięci DDR..PYTANIE

Witam:) Mam taki problem.Zamierzam kupić nową plyte glowna i procesor…Płyta głowna - GIGABYTE GA-965GM-S2 - iG965 a procesor Dual Core E4300.I teraz moje pytanie to…Czy moje stare pamieci DDR(nie DDR2) beda dzialac na tej plycie glownej???Bo obsługuje ona pamieci DDR2,a ja nie znam się na tym az tak bardzo,a nigdzie nie znalazlem odpowiedzi…

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Nie. Nawet nie włożysz kości.

Z mniejszym funduszem na AM2 lepiej złożyć, co z mocnego proca jak reszta kiepska.

Wejście DDR2 nie obsłuży DDR chyba że masz 2 wejścia DDR2 i 2 DDR ale z tego co wiem to ta płyta niema.Coś takiego to często jest w płytach asrock.

Aha…czyli będe musial jeszcze Ram dokupic,bylem wlasnie ciekawy czy moje stare pamieci wejda:)W sumie szkoda bo miałem 1,5Gb to teraz warto kupić chyba 2GB:)A jak myslicie ta plyta glowna jest dobra? Bo slyszalem ze na niej mozna E4300 podkrecic tak ze chodzi o 66% szybciej:)W pc format tak pisali :slight_smile:

Złączono Posta : 10.09.2007 (Pon) 14:41

a co myślicie o tej płycie głownej ASROCK 4CoreDual-SATA2 - VIAPT880 ?? Obsługuje DDR to nie musiałbym dokupywać na razie RAMU :slight_smile: Tylko jak ona będzie chodzić z E4300 i czy będzie można go podręcić dobrze na niej ??

Podzielam zdanie kolegi :wink: większość sie pcha na tego intela a Am2 wcale nie jest tak dużo gorszy jak dla mnie Wydajność jest większa w Prockach AMD niż intela ale to już moje prywatne zdanie :wink: tak więc lepiej poszukaj czegoś pod Am2 ;]

A jak jest z podkręcaniem procesorów AMD ?? I jak chodzą gry na nich…?? Np.na AMD Athlon 64 4600+ dwurdzeniowym.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

taktowanie w taktowanie c2d wydajniejszy do 15% w grach, na asrocku minus 10% najwydajniejszy nie jest i jakość słaba.

Podaj fundusz i jakie masz części jak coś przekładasz.

Już postanowiłem :slight_smile: Biorę E4300 na płycie Asrocka,bede mogl swoje ramy wrzucić,a pozniej nowe DDR2 jak dokupie :slight_smile: Czytałem o tym,i bardzo dobrze można podkrecic E4300 na tej plycie.Zaryzykuje :slight_smile: Dzięki wielkie za wasze podpowiedzi i za odpowiedź na moje pytanie :slight_smile:

Jak kupisz to zrobisz błąd mój kumpel też wziął też tego asrocka to pożal się boże, słabe wejścia na ram dotkniesz ram i już w windowsie nie wykrywa problemowy chipset, problemowe podłączenie dysku sata itp. jeden wielki shi… a do tego jest mało wydajna

Wiem ze nie jest to najlepsza płyta głowna ale nie zalezy mi juz zbytnio na tym zeby inwestowac w komputer,chce po prostu go troche rozbudowac zeby sobie pograc w cos.A wlasnie wyczytalem wszystkie testy tej plyty glownej Asrocka do biore i mozna na niej bardzo dobrze podkrecic E4300 i nie ma zadnych problemow.

życzę powodzenia jak pół roku pochodzi z podkręconym C2D to będzie dobrze rób jak chcesz ale bierzesz szmelc bierzesz C2D i Asrocka śmiech na sali

Jakoś nikt nie narzekał…a jeśli po pól roku coś bedzie nie tak,wtedy wymienie sama plyte glowne,nic nie bedzie stalo na przeszkodzie.

Rób jak chcesz dla mnie to głupota Płyta syf + C2D koń by się uśmiał buahahahahaha

Jakoś tylko Ty sie smiejesz,a inni mają tą plyte i C2D i są zadowoleni.A wzialbym lepsza plyte ale zalezy mi na obsludze DDR bo mam 2GB DDR(niestety nie posiadam DDR2) i biore tą plyte tylko do czasu az kupie DDR2.Pozniej nic nie bedzie stalo na przeszkodzi by wymienic sama plyte na jakas z Gigabyte bo sa najlepsze do C2D.Pozdrawiam

a nie możesz tych ddrów też sprzedać i grafy też i złożyć sobie coś porządnego. A ci co mówią że ta płyta jest ok to są Ci co pewnie składali kompa pierwszy raz i się cieszą że się uruchomił ;]

Cóż Asrocki nie są znów takimi tragicznymi płytami i co mi się podoba w tej firmie ( i tylko to ) to pomysłowość.

Mimo wszelkich wad tych płyt itp nie mogę im nic zarzucić pod względem stabilności i podręcalności .

I ta płyta co kolega chce kupić uważam że jest to bardzo ciekawa propozycja

ale z drugiej strony zastanów się :

Czy nie lepiej wziąść AMD procki są naprawde dobre

a dobrą płyte główną już kupisz za 250 zł + 1 gb ramu 130 zł i śmigałbyś przez 1 miesiąc czy 2 na zintegrowanej grafie od płyty a potem dokupiłbyś np GF 8600 gt dla mnie jest to dużo lepsze rozwiązanie.

Nie ośmieszaj się. Że Ty masz asrocka akurat na dobry chipsecie to ok ale tam jest VIA :shock: i to ma być dobre o ludzie

Cóż widać że nie czytasz dokładnie. Mówię jedynie że płyty tej firmy dobrze się podkręcają. A jeżeli chodzi o chipset VIA to nie jest to znów aż tak tragiczny ale są dużo lepsze od niego ta płyta nie nadaje się do OC ale poczytałem o tej płycie i można spokojnie wyciągnąć na niej jak ktos ma E 2140 z 1.6 do 2.3 ( no może 2.4)

Czyli wynik mierny jeszcze po takim podkręceniu jeśli płyta pochodziła by z pół roku to padnie z tą super mocną sekcją zasilania :lol: Powiedz mi jakie masz tam ustawienia napięć. czy nie czasem low, medium, high? i to ma być dobre podkręcanie to ja dziękuje

Nie wiem nie ufam tej firmie sam posiadam ASROCKA tylko z konieczności

i nie narzekam na niego ale większość moich znajomych co ma płyty tej firmy są zadowoleni (działają stabilnie).

Akurat moja płyta chodzi już ponad 8 miesięcy może mam szczęście :stuck_out_tongue: