Nowa płyta główna format problemy

Zainwestowałam ostatnio w nową płytę główną. Twardy dysk był stary i zainstalowany na nim system (XP) nie mógł ruszyć nawet w trybie awaryjnym. Więc sformatowałam partycję C i zainstalowałam tam Windowsa XP ponownie, partycja D pozostała bez zmian, a to co miałam wcześniej na C było (poza Windowsem) skopiowałam wcześniej do D, do osobnego folderu, i teraz moje pytanie - co mam teraz zrobić, aby programy wszystkie co miałam wcześniej, moje dokumenty, i tak dalej były z powrotem w starcie, na pulpicie, z powrotem zainstalowane w panelu sterowania, gdzie jest zapisana skrzynka odbiorcza z Outlooka? Chcę doprowadzić to wszystko do takiego stanu jak jest normalnie.

Proszę o pomoc, bo zależy mi bardzo na e-mailach zapisanych w skrzynce odbiorczej.

zainstalować programy na nowo na C:

dokładnie. musisz zainstalować na nowo wszystkie programy co miałeś… jak robisz format C to ci wszystko kasuje. a jak skopiujesz i wkleisz to programy będą nie poprawnie działać. przynajmniej tak mi się wydaje :slight_smile: Pozdrawiam

no zainstalować to można nawet na D i będzie a czy te stare jakoś można wskrzesić ? a co z pocztą?

nie ma takiej opcji :slight_smile: tak samo poczty :slight_smile: jak robi się format usuwają się wszystkie pliki :slight_smile: więc poczty również nie odzyskasz :slight_smile:

No tak, ale przecież ja skopiowałam wszystko oprócz Windowsa na D, i co teraz gdzie mam wkleić żeby było ok ?

Pocztę też skopiowałeś? Jeśli ją masz to możesz ją przywrócić. Sprawdź lokalizację skrzynki odbiorczej Outlooka poprzez kliknięcie PPM na folder Skrzynka odbiorcza i wybraniu właściwości, pokaże Ci się adres przechowywania mail i tam wklej swoją starą pocztę. Jeśli przed formatem jej nie skopiowałeś to teraz już nie odzyskasz.

Poczta przechowywana jest w folderze Documents and Settings więc jeśli go skopiowałeś przed formatowaniem, to uratowałeś swoją pocztę.