Nowa płyta główna i procesor PIV Czy się opłaca?

Czesc. Moja obecna konfiguracja komputera to: Pł. Główna ASUS P4V800D-X, Celeron 2.66 MHz 533, Kingston 2x512 DDR400MHz, Karta graficzna Galaxy GF7600GS 256MB DDR3 1.2ns Zalman Edition, Dysk Seagate 120GB 7200 2MB cache, zasilacz Chieftec 450W. Mam zamiar wymienic procesor na jakiegos Pentiuma IV 3.0 GHz HT 800MHz lub 3.2GHz HT 800MHz. Bylem w sklepie i polecili mi zakup procesora P4 3.0GHz HT 800MHz na socket’ie LGA775, wiec w gre wchodzi wymiana plyty glownej. (procesor 340zl) Doradzili mi zebym kupił ten procesor i płytę główną ASRock 775dual http://www.allegro.pl/item149688471_asr … od_ss.html Oba te podzespoły wyniosą 550zl (i tyle mam gdzies kasy na zakup procesora no i plyty, bo ja mam jak narazie S478 :slight_smile:

Moge tez w sklepie wymienic 2x512 DDR400 na 1GB kingston DDR2 533 lub 667MHz. Tylko nie wiem czy dobrze jest, że w tej płycie, którą mi polecono sa dwa wejscia na DDR2 i dwa wejscia na DDR i maksymalna ilosc pamieci to 2GB dla DDR2 i DDR, a przeciez pamieci DDR i DDR2 nie moga pracowac razem. Niektore gry jak np. SP double agent potrzebują 1,5GB ramu wiec nie jestem do konca przekonany czy jest przyszlosc z ta plyta glowną :slight_smile: Moze znacie inne dobre plyty ktore np. mają 4xDDR2, PCI-E, LGA775, SATA itp. HELP

Podd względem wydajności dużo lepsze od Penium 4 są Athlony 64. Dopiero Core 2 Duo przewyższa wydajnością procki AMD. Nie mówiąc o tym, żę zestaw na AMD dużo taniej złożysz.

a moglbys polecic “yogick” jakąs płytę główną pod amd athlon 64? :lol:

Biostar Tforce 6100 AM2 (nVidia GeForce 6100) [DDR2, PCI-E, KG] 246zł

AMD 3000+ AM2 Orleans 302 zł + podkręcenie go :smiley:

Aha i Asrock- daruj sobie. DDR i DDR2 - po co Ci to…

Ta płyta ASRocka co podał authentic_man nie jest zła, ale przy takich funduszach sporo lepiej kupić coś na AMD.

no o to chodzi, ze ja w przyszlosci chce przesiasc sie na Core 2 Duo (takie czasy :slight_smile: i nie chce podkrecac procka. A nigdy nie mialem kompa z prockiem AMD i nie wiem czy tak bardzo jest potrzebna grafika zintegrowana z plytą głowną. Pamietam kiedys ze gdy mialem zintegrowaną grafike w plycie to nie dziala mi karta gdy kupilem niezintegrowaną (wtedy byl to Radeon 9600pro)

Złączono Posta : 15.12.2006 (Pią) 19:24

a i jeszcze ten procesor AMD 3000+ ma chyba 2,0GHz wiec malo i napewno by trzeba bylo go podkrecac :frowning:

ma 1,8 GHz ale jeżeli myślisz że w Hz jest teraz siła to poczytaj na tym forum jeszcze troche. jak nie załapiesz to jeszcze troche- aż załapiesz.

Jeżeli naprawde Ci jest potrzebne Core 2 Duo… to musisz być grafikiem albo ripperem filmów or sth.

Jeżeli grasz w gry to AMD.

Nie jestem ani zadnym grafikiem ani zadnym ripperem filmów. Po prostu zawsze myslalem ze Intel jest lepszy od AMD :slight_smile: A czy procesor AMD Athlon 64 3500+ AM2 BOX ORLEANS jest dobry i o ile mozna go podkrecic?

AMD zostało przegonione w momencie wprowadzenia Core 2 Duo.

Jak nie chcesz mieć grafiki zintegrowanej to poszukaj Microstar albo Biostar bez niej. wyjdzie podobnie :smiley:

3500+ jest dobry ale o przynajmniej 50zł droższy :smiley:

ja sie wahałem miedzu 3000+ i 3800+ i wybrałem tego pierwszego. 100różnicy a słabszego podgonie i bedzie gitara.

Polecam Ci DFI Infinity s.AM2 nf-ultra

i AMD Athlon 63 3000+

Cena ok.650 zł będzie ale będziesz zadowolony

Ej chwila chwila, chcecie zmieniać mu platformę, a ram też trzeba wymienić, najpierw authentic_man kręciłeś procka? Zobacz czy wogólę da się kręcić, co robisz na kompie, że Ci moc nie wystarcza? Gierki nie chulają? Przez proc, kupisz P IV będzie niewiele lepiej, jak się uda to przykręć trochę tego procka, grafę też, no a jak Ci mało ramu to kup giga ddr.

A jak tak się upierasz, żeby zmienić podstawkę to tak jak koledzy mówią AM2, ale wymieniasz ramy, proca i płytę.

goodram667MHz 1GB

athlon 3000/3200+

abit kn9 :slight_smile:

no ram narazie mam 2x512 DDR ale jak juz pisalem moge zamienic na kosc 1GB DDR2 bo sie pytalem :slight_smile: Jak widze wigrus to ten abit kosztuje ponad 320zl a ja na proca i plyte mam 550zl A co sadzicie o tej płycie http://www.allegro.pl/item148656865_asu … 3l_fv.html Jest pod AMD AM2 :slight_smile:

Via, lepiej jakiegoś Biostara np TForce nForce 4 (brak SATA II, ale wystarczy miękki ołówek i jest SATAII, zresztą Sata Ata to samo jeśli chodzi o przesyły) cena podobnie jak ten Asus.

Dysk masz na ATA? bo na Sata cyba nie mają 2MB buforu 8-16 innych nie widziałem.

dysk mam na ATA.

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 0:22

A gdybym zdecydowal sie na Biostar’a Tforce 6100 AM2 i AMD athlon 3200+ i mialbym juz 7600gs zalman i 1GB DDR2 667 to czy np. Dark Messiah of might and Magic, czy Oblivion czy np. Prey lub call of juarez będą mi poprawnie chodzic na powiedzmy najwyzszych detalach? :slight_smile:

Jak nie włączysz to się nie przekonasz, nie ma wróżek…

no w sumie też tak można zrobić :slight_smile:

Tobi kręciłeś coś? :slight_smile:

Procesor tak na ~1900, ale teraz standardowe, raz włączyłem automat i chyba procesor poszedł na 3400, dysk zazgrzytał komp się zresetował :smiley: Zmieniłem timingi na razie 5-4-4-14, przynajmniej tak mi pokazuje everest a ustawiłem 4-4-4-14

Problem z Sata rozwiązany, można brać TF NF4 lub jak nie chcesz w przyszłości modować to TF GF 6100.

dzieki za pomoc. jak cos zakupie to napisze :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 18.12.2006 (Pon) 23:17

Zakupilem jednak Pentiuma 4 3,0 GHz HT FSB800 1 MB cache i płyte AsRock’a 775dual… Pytałem się o plyte pod AMD i procka AMD ale doradzili mi P4 a z resztą nie mieli na stanie płyty pod AMD. pozniej mam zamiar dolozyc ram do 2GB 667MHz i moze jakiegos Core 2 Duo. Pozdrawiam