Nowa płyta główna+instalacja win 7

Cześć dobrzy ludzie.

Posiadam laptop toshiba c655 z win 7 i czeka mnie zmiana płyty głównej na nową.Komputer nie działa i sprawdził mi majster w sklepie, że to płyta główna na 100%. Po włączeniu jest czarny ekran i nie ma nic na ekranie.  Mam kilka pytań co robić dalej jak już założe sam nową płytę główną (może kupię ten sam model co miałem) a może inną i co się pojawi na ekranie. Mam kilka pytań.

  1. Jak zrobić obraz z dysku z mojego starego dysku twardego, podłączyć pod inny komputer (posiadam win 8 drugi laptop) pokaże się stacja C i co dalej?  Jakim programem zrobić ten obraz? Czy z tego obrazu będę mógł zainstalować ponownie win 7 jak włoże nową płytę?

2 Co ze sterownikami starymi czy będą pasować do nowej płyty powiedzmy że będzie ta sama. A jak będzie inna to znajdę na stronie producenta. Robić oddzielnie kopię sterowników z win 7?

3 Co trzeba zmienić w ustawieniach przed instalacją win 7  i jak ?( wybór z dysku, usb)

Jeśli jest jakaś inna kolejność w procesie zmiany płyty plus instalacji win 7 to proszę o poradę krok po kroku.

Jeśli wymienisz płytę na nową taką samą, to nie interesuje Cię instalacja systemu, po prostu podłączasz stary dysk z zainstalowanym systemem i uruchamiasz komputer.

Trochę nie chce mi się wierzyć, że dasz sobie sam radę ze zmianą płyty głównej w laptopie.

Cześć

Dzięki za odpowiedź. Na jutubie na filmie jest wszystko pokazane więc dlaczego nie dam rady sam zmienić tego? Zmiana trwa około 15 min czyli odkręcenie kilku śrub i odłączenie kabli, wyjęcie wszystkich rzeczy czyli twardego dysku i pamięci ram. Laptop mam już rozkręcony całkowicie i tylko mam kupić płytę główną i założyć.

Bardziej się martwię jak nie znajdę tego samego modelu i co robić dalej z instalacją win 7 i jak zrobić obraz z dysku starego?

Jeżeli rzeczywiście płyta byłaby inna i to na tyle, że stary system będzie się “burzył” to nie pomoże ci żaden obraz dysku tylko nowa czysta instalacja. Załatwić sobie płytę Win7 i instalować, sterowniki szukać na stronie producenta tej płyty. 

Cześć ludzie,

Temat można zamknąć.