Nowa plyta główna, procek i RAM - blad konfiguracji


(Wigoo33) #1

Plyta główna: Gigabyte Z77-D3H rev. 1.0

BIOS version: F13

Procesor: Intel Core i5 3550 3,30 GHZ L1155 6MB cache

Pamięć: Kingstone 2x 4GB

System: Vista 32-bit

HDD: WD 640GB

Reszta sprzętu z poprzedniego kompa.

Płyta instalacyjna wypalona podczas pierwszego uruchomienia kupionego, oryginalnego HP Pavilion Elite m9000. Windows Vista.

Teraz krzyczy, ze z ta plyta nie może być użyta na tym komputerze a przywracanie z partycji skutkuje błędem konfiguracji systemu.

Krok po kroku ustawilam BIOS wg instrukcji i jednak cos źle jest. Czy to źle ustawiony bios, czy kie licho? Dysk ten sam jest i system ten sam, zmieniły sie tylko plyta główna, pamięć i procek.

Poradzcie cos....

Krok po kroku ustawilam BBIOS


(Wolarz) #2

Niestety z tej płyty nie zainstalujesz systemu.

Trzeba będzie nabyć (drogą kupna) system operacyjny lub zainstalować którąś z dystrybucji linuksa (np coraz popularniejsze Ubuntu).


(Antekcmr3) #3

Na płycie masz obraz systemu skonfigurowanego pod stary sprzęt a do tego obraz może być użyty tylko w konfiguracji z płytą głowną HP.

To samo tyczy się przywracania z partycji.

Wyjście jest jedno - zakup nowgo systemu windows.


(Wigoo33) #4

Pójdę z torbami..... Dziekuje za rozjasnienie sytuacji, bo już przeżywam załamanie nerwowe.


(Marianszwarc) #5

Dwa tygodnie temu miałem podobny problem.Padły mi sloty pamięci w płycie głównej,i radiator procesora.Zmieniłem płytę główną na inną markę,następnie zadzwoniłem do Microsoftu i wyjaśniłem co i jak.Facet z którym rozmawiałem powiedział że nie będzie problemu z rejestracją starego systemu.I tak było.System zarejestrowałem bez żadnych problemów,i wszystko gra.Zawsze trzeba powiadomić właściwego operatora co się stało.


(Wigoo33) #6

Dziękuję Dziadku, spróbuje i tego sposobu. :slight_smile:

Międzyczasie mam inny problem. Skombinowalam 2 oryginalne systemy Win XP home edition i Linuxa. Z tym, ze wciąż na dysku mam Viste i cały czas nie mogę sie dostać do platformy Windowsa bo wyskakuje "nie można dokończyć instalacji i komp sie wyłącza". Każdy z tych dwóch dodatkowych systemów też nie pasuje. Linux -

"Couldn't mount /xan: Invalid argument"

-- Dodane 09.06.2012 (So) 17:43 --

http://hostuje.net/file.php?id=339ebe46 ... d870804a21

Tu jest zdjecie monitora przy włożeniu Płyty z linuxem.

Zaś z XP wyskakuje, ze ta płyta nie może działać na tym komputerze, nacisnij dowolny przycisk, żeby kontynuować, po czym komp sie wiesza.

Zaraz zacznę bic głową w ścianę..