Nowa płyta i nie działa netia

Witam.

mój kolega poprosił mnie o pomoc w problemie ze swoim komputerem.

podczas ostatniej burzy spaliła mu się płyta główna. oddał do serwisu gdzie wstawili mu nową.

komputer działa super ale jest problem z internetem a dokładniej z netią.

wgrywane jest wszystko z płyty itp ale jak podłącza modem to dioda od adsl miga i co najważniejsze dzieje się tak tylko na tym komputerze!! podłączane było 5 innych komputerów i na wszystkich działa!! netia przysłała już 3 nowe modemy i byli u technicy ale i oni nie mogli tego naprawić (no niewiele się po nich spodziewałem).

wydaję się że to wina nowej płyty głównej ale czemu tak się dzieje?

A przeinstalował system po wymianie płyty głównej?

jeśli dali mu taką samą płytę główną jaką miał to reinstal systemu nie jest potrzebny :wink:

A co z biosem?

Może teraz jest nowszy (starszy)? I ustawienia inne.

Ja bym spróbował odinstalować sterowniki i oprogramowanie od Netii,wyjąć wtyczkę USB ( modem z Netii ), przeczyścieć komputer programem CCleaner - jest na naszym vortalu, RESECIK, zainstalować sterowniki i oprogramowanie, ponownie uruchomić komputer i wpiąć wtyczkę USB pod inne gniazdo.

burza = spalona płyta i modem

Napisał przecież że Netia przysłała nowy modem.

A jak przysłała nowy modem to odinstaluj wszystko i zainstaluj na nowo. Jest możliwość że źle wpisałeś dane do wypełnienia i nawet ponowna instalacja na program. Chodzi o modem

Napisał ze wstawili mu nową a nie taką samą więc może to właśnie chodzi o reinstal.

x3d napisał:

więc, sądzisz że by mu wstawili inną płytęgłówną niż miał? jeśli była na gwarancji?

pomyśl trochę :x

Niech odinstaluje wszystko od netii razem ze sterami od modemu, wtedy reset i zainstalować same sterowniki bez oprogramowania przez dodawanie nowego sprzętu. Wtedy powinno się pojawić nowe połączenie sieciowe w połączeniach sieciowych. Wpisać w tym połączeniu swój login i hasło do neta i łączyć sie przez nie

odpowiadając na wasze pytania.

komputer nie jest zbyt nowy więc nie posiada gwarancji.

płyta główna jest inna niż poprzednia.

windows był reinstalowany.

a nawet sformatowałem cały dysk.

modem jest nowy (a nawet kilka nowych ;p)

Zrobiłeś tak jak napisałem? Miałem podobny problem ze swoim modemem tylko że na starym kompie i z netem mogłem się łączyć tylko przez połączenie sieciowe. Takie połączenie jest dużo stabilniejsze niż łączenie się przez program