Nowa podkładka chłodząca, nie działa usb port

Witam Was :slight_smile:

Dzisiaj po południu kupiłem podkładkę chłodzącą Zalman SN2000 i od godziny ~12 tak do 20 działała z wiatrakiem na maksa. Niestety w okolicach godziny 20 nagle przestały mi działać porty usb. Testowałem na swoim oraz brata laptopie i niestety nie działa. Coś polecacie z tym zrobić czy po prostu pójść z reklamacją? Czytałem coś, że przepustowość może nie działać lub coś takiego, dlatego nie czyta klawiatury i myszki przy działającym od razu wiatraku. Mimo wyłączenia wiatraka i podpięcia sprzętu nie działa w ogóle. Podkładka jest ładowana przez usb.

Reklamuj produkt.

Tak też jutro zrobię ale to jest normalne? Czytałem, że w niektórych podkładkach po podpięciu kilku rzeczy hub nie działa bo pobierają one za dużo prądu, np. podepniemy myszkę pod podkładkę to działa, natomiast gdy dodamy do tego klawiaturę, to już nie działa… Z tego co się orientuję zalman jest dość dobrą firmą zajmującą się chłodzeniem, więc problem wynika z przepustowości podkładki czy może wadliwości produktu? Napięcie wejściowe to 5V

Hej,

Ale gdzie Ci te porty nie działają? Tylko w podkładce? Po podpięciu klawiatury i myszki bezpośrednio do laptopa wszystko działa poprawnie? A może przewód USB do podkładki jest uszkodzony?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak tylko w podkładce, każde 3 w laptopie działają mi bez zarzutów. Też tak myślałem, że jest uszkodzony, ale te kilka godzin mi działał wiatrak i porty w podkładce, a teraz działa tylko wiatrak, więc gdyby kabel był  uszkodzony, to raczej nie działałby też wiatrak. Idę ją reklamować, zobaczymy co z tego wyniknie 

Hej,

Niekoniecznie. Wiatrak do poprawnego działania potrzebuje tylko dostarczenia prądu, czyli dwóch przewodów z USB. Natomiast urządzenie komunikujące się z komputerem - przez port USB 2.0 i starsze jego wersje - potrzebują sprawnych wszystkich 4 przewodów. Jeśli któryś z przewodów oznaczonych jako Data jest uszkodzony, to tak będzie wyglądał problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak to sprawdzić? W menadżerze urządzeń wszystko jest w porządku. Byłem w sklepie, zamówili nowy produkt i jak dojdzie to mi go wymienią. Mówili mi tam, że możliwe, że podkładka się przegrzała, ponieważ chodziła od 12 do ~20, ale czy to możliwe, aby podkładka, która ma działać gdy komputer jest włączony się przegrzała? Zwłaszcza, że wiatrak dalej chłodzi a nie działają tylko porty usb

Hej,

Mało prawdopodobne. Sam mam podkładkę chłodzącą, która działa już od ponad dwóch lat i rzadko kiedy jest wyłączana. Nie mam z nią żadnych problemów, przegrzań czy temu podobnych historii. Jak dla mnie uszkodzony przewód bądź luty przy portach USB w podkładce.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję:) W takim razie po prostu trafił mi się wadliwy produkt, bo w końcu Zalman to jedna z lepszych podkładek chłodzących(tak słyszałem). Więc zostało mi czekać na nową, temat do zamknięcia.