Nowa polityka prywatności, kto musi ostrzegać przed cookie?

(R@z0r) #1

Czy wszyscy muszą ostrzegać na swoich stronach o ciasteczkach, nawet osoby, które nie mają ze strony WWW żadnych dochodów? Jaki jest czas na dostosowanie się do nowych przepisów?

(adpawl) #2

To czy czerpiesz jakieś zyski ze strony czy nie, nie ma tu żadnego znaczenia.

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2012/1445

(ra-v) #3

Niestety każdy. Bez sensu trochę z tymi ciastkami. Trzeba informować o czymś co istnieje z 20 lat. Przepis trzeba stosować od 22 marca.

Może jeszcze o tym żeby ostrożnie pić kawę nad klawiaturą i żeby nie lizać monitora.... Potem klikaj w 30 przycisków bo jacyś krawaciarze sobie tak zażyczyli, zapewnie świat będzie dzięki nimi lepszy.

(R@z0r) #4

@adpawl co do tego zysku kara za nie dostosowanie się, do przepisu to jakiś % rocznego dochodu. 3% z 0zł... raczej mało dotkliwa ta kara stąd to pytanie.

(xDarkness) #5

Musze powiedzieć, że wczoraj spotkałem się już z takim ostrzeżeniem na pewnej stronie. Lepiej zacząć się przyzwyczajać...

(ra-v) #6

Ja chyba już prawie wszędzie.

No łatwiej się przyzwyczaić niż wmówić tumanom w krawatach że to jest potrzebne jak majtki pannie na usługach.

(adpawl) #7

Durny przepis ....ale przepis. Nie pierwszy bezsensowny i z pewnością jeszcze nie ostatni.

Ale też nie widzę jakiegoś większego problemu z dostosowaniem do niego - nie jest to ani skomplikowane ani czasochłonne.

Wszak nie musi być popup czy inny tego typu ekstra dodatek, a wystarczy najzwyklejszy link do polityki prywatności - której stosowanie należy po prostu do dobrych praktyk.

Skoro stać cię na kompa, neta, hosting, domenę ....to chyba musisz osiągać jakieś przychody - no chyba że małolat i fundują rodzice - wówczas to oni jako prawni opiekunowie odpowiadają finansowo.

Szczerze? Nie wiem jak by miała wyglądać kwestia kar i nie specjalnie mnie to nawet obchodzi.

Jak jesteś zainteresowany tym czy i jak mogli by cie ukarać, to uderz z tym pytaniem do UKE.

(Viola1981) #8

Ale to chyba chodzi o przychody ze strony(np. sklepy internetowe), a nie dochody w ogóle. Czy ten przepis dotyczy też osób, które mają strony na zagranicznych serwerach, np. na amerykańskim?

(R@z0r) #9

@Violet tak, dokładnie, chodziło o przychód ze strony. Wydaje mi się, że przepis dotyczy nas jako obywateli i wtedy to gdzie strona jest hostowania nie ma znaczenia.

(skrzek) #10

Witam, podłączę się pod temat.

Znacie może prosty, darmowy skrypt informujący o polityce cookies?

EDIT: Znalazłem prosty i bezpłatny skrypt informujący o Polityce Cookies do osadzenia na stronie. Ciasteczkowa Polityka

(Jaro070) #11

Znalazłem taki: http://cookiealert.sruu.pl/

(Viola1981) #12

Jeśli ktoś potrzebuje plugina do wordpressa, to można spróbować tego:

Ciekawi mnie tylko co z tysiącami, ludzi którzy mają blogi na wordpress.com, tam nie da się instalować własnych wtyczek.

(adpawl) #13

To jest dyrektywa unijna, obowiązuje wiec jedynie na terenie UE.

-to jest nawet logiczne ...ale tez jest furtka do ominięcia tych przepisów.

wordpress.com jest platformą utrzymywaną w całości w USA i regulowany jest amerykańskim a nie unijnym prawem.

(Fxart) #14

Według mnie, to jest zamieszane ostro, z tą całą polityką, admini stron dostaną po garach , ja przez pierwsze 4 godziny to nic tylko aktualizowałem serwisy wszystkich klientów

Na szczęście wklejałem im tylko kod JS zamiast cssów i innych bzdur

Podajcie dalej... tutaj można pobrać cookiesinfo.com

cookie_info_display();

(skrzek) #15

Słabe to rozwianie. Skopiowanie skryptu (łudząco podobnego do innego serwisu) grozi karą 1000zł :wink: a Regulamin skopiowany z innego serwisu tego typu.

(Robert Kol1956) #16

A co grozi za nie ostrzeganie przed cookie?

(Jaro070) #17

Chyba nakładają karę w wysokości 3% od uzyskanych przychodów ze strony.

(Fxart) #18

I bardzo dobrze, że walą karę za skopiowanie skryptu, ktoś chyba włożył pracę w to, aby napisać taki skrypt.

Zresztą skopiowanie sobie takiego skryptu, to jest zwykła KRADZIEŻ !

(skrzek) #19

Czytanie ze zrozumieniem.