Nowa ukryta partycja recovery-acer aspire

Witam.Padł mi dysk w laptopie acer aspire 1640 i wymieniłem na nowy.Problem polega na tym ,że chcę wykonać na nowym dysku ukrytą partycję recovery/fabryczna/.Czy jest taka możliwość?Wgranie nowego systemu na normalnej partycji to nie problem ale ja chcę mieć recovery.Pozdrawiam

Zobacz może ten wątek http://www.fixitpc.pl/topic/936-wlasna- … -recovery/

polecam acronis true image,robi ulryta partycje z wszystkimi ustawieniami,sterownikami itd

Tzn. muszę zainstalować najpierw system z CD recovery na partycję podstawową a następnie zrobić sobie ukrytą i przenieść system na ukrytą?

Chwilka ale napisałeś że instalacja to nie jest problem. Masz czysty dysk Tworzysz kilka partycji - powiedzmy trzy. Na jednej instalujesz system. Następnie tworzysz recovery jak w opisie do którego link podałem. Wykorzystujesz do tego drugą partycje. Jeśli Cię dobrze zrozumiałem.

Nie chodzi mi o utworzenie partycji innych bo tak wiem jak to zrobić ale czy można zrobić tylko tak aby w razie potrzeby uruchamiać laptopa przez wciśnięcie alt+f10 i naprawić system z tej pozycji.

To jest do zrobienia.

Wystarczy zrobić partycję z obrazem systemu można nawet WAIK zastosować.

Do tego alternatywny bootmanager, skróty klawiaturowe też da się zaimplementować.

Szukaj w Google bo opisów sporo.

http://www.msfn.org/board/topic/84411-s … partition/

codin , sprawa jest prosta, oddaj lapa to serwisu i tam za 120 złotych,(może mniej, bo akurat 120 kosztuje w serwisie Lenovo) wgrają Ci taką partycję. Niestety głupota kosztuje. Bez obrazy, ale niestety tego, że nie zgrałeś tej partycji na płyty DVD inaczej się nie da nazwać.

Dziwię się jednak ,że nikt nie ma obrazu ukrytej partycji do tego lapka.Ja to już emeryt i może nie zrobiłem ale tyle młodzieży tu jest i nikt nie ma? ![-o<

Dodane 09.02.2012 (Cz) 18:25

C:\ProgramFiles\ParagonSoftware\BackupandRecovery2012Free\iso\bootcd.iso Wszystko robię jak w opisie ale w żaden sposób nie może mi wejść ten plik w programie Easy BCD.Usunąłem spacje i dalej nie wchodzi. Proszę o pomoc.