Nowa ukryta partycja recovery-acer aspire

(codin) #1

Witam.Padł mi dysk w laptopie acer aspire 1640 i wymieniłem na nowy.Problem polega na tym ,że chcę wykonać na nowym dysku ukrytą partycję recovery/fabryczna/.Czy jest taka możliwość?Wgranie nowego systemu na normalnej partycji to nie problem ale ja chcę mieć recovery.Pozdrawiam

(Spandau) #2

Zobacz może ten wątek http://www.fixitpc.pl/topic/936-wlasna- ... -recovery/

(papuć) #3

polecam acronis true image,robi ulryta partycje z wszystkimi ustawieniami,sterownikami itd

(codin) #4

Tzn. muszę zainstalować najpierw system z CD recovery na partycję podstawową a następnie zrobić sobie ukrytą i przenieść system na ukrytą?

(Spandau) #5

Chwilka ale napisałeś że instalacja to nie jest problem. Masz czysty dysk Tworzysz kilka partycji - powiedzmy trzy. Na jednej instalujesz system. Następnie tworzysz recovery jak w opisie do którego link podałem. Wykorzystujesz do tego drugą partycje. Jeśli Cię dobrze zrozumiałem.

(codin) #6

Nie chodzi mi o utworzenie partycji innych bo tak wiem jak to zrobić ale czy można zrobić tylko tak aby w razie potrzeby uruchamiać laptopa przez wciśnięcie alt+f10 i naprawić system z tej pozycji.

(Cnahedbn) #7

To jest do zrobienia.

Wystarczy zrobić partycję z obrazem systemu można nawet WAIK zastosować.

Do tego alternatywny bootmanager, skróty klawiaturowe też da się zaimplementować.

Szukaj w Google bo opisów sporo.

http://www.msfn.org/board/topic/84411-s ... partition/

(Piotrkijak) #8

codin , sprawa jest prosta, oddaj lapa to serwisu i tam za 120 złotych,(może mniej, bo akurat 120 kosztuje w serwisie Lenovo) wgrają Ci taką partycję. Niestety głupota kosztuje. Bez obrazy, ale niestety tego, że nie zgrałeś tej partycji na płyty DVD inaczej się nie da nazwać.

(codin) #9

Dziwię się jednak ,że nikt nie ma obrazu ukrytej partycji do tego lapka.Ja to już emeryt i może nie zrobiłem ale tyle młodzieży tu jest i nikt nie ma? [-o<

-- Dodane 09.02.2012 (Cz) 18:25 --

C:\ProgramFiles\ParagonSoftware\BackupandRecovery2012Free\iso\bootcd.iso Wszystko robię jak w opisie ale w żaden sposób nie może mi wejść ten plik w programie Easy BCD.Usunąłem spacje i dalej nie wchodzi. Proszę o pomoc.