Nowa umowa licencyjna w Starcraft 2 - Blizzardf w


(Zulowski) #1

Witam, właśnie próbowałem się zalogować na swoje konto Battle.Net w grze Starcraft2, okazuje się, że Blizzard “zmienił licencje” i ma teraz zapisek informujący o tym, że nie sprzedaje gry, a licencje na grę, i że tej licencji nie można odsprzedać, ani licencjonować innym podmiotom. Czy to nie jest sprzeczne z tym, co będzie (a może już jest) w krajach Unii Europejskiej? Mianowicie o możliwości odsprzedaży cyfrowych produktów?

PS:

Pół żartem - klikając reject mogę ubiegać się o odszkodowanie od Blizzarda za zmianę licencji?


(azazel666) #2

ale z czym niby sprzeczne, przecież od zawsze w regulaminie battle.net było wyraźnie napisane że jest zakaz sprzedaży, odstępowania, wyporzyczania osobom trzecim konta. samą fizyczną gre możesz odsprzedać ale konta już nie, było tak od zawsze i raczej się to nie zmieni. pozwać ich? niby za co, przecież to miliardowa firma która praktycznie ze swoimi produktami może robić co im się tylko podoba, np. mają prawo zablokować ci całe konto bez podania przyczyny i nigdy nic na to nie poradzisz bo tak mają w regulaminie a ciebie jako konsumenta obowiązuje jedna prosta zasada, chcesz grać zgadzasz się na ich warunki i kaprysy, nie zgadzasz się to nie grasz, pogódź się z tym.


(fiesta) #3

Przecież to nic nowego w świecie softu. Dokładnie jest tak z samo np z każdym Windowsem nie kupujesz systemu tylko licencję na jego użytkowanie.