Nowa umowa o internet, przed zakończeniem starej? Można tak?

Kto powiedział, że nie można? Oczywiście, że można, równie dobrze mógłbyś zamówić dwa łącza u różnych operatorów, nikt Ci tego nie zabroni. Ja też przechodziłem z Netii do innej sieci i w innej sieci podpisywana była umowa na 2 tygodnie przed zakończeniem umowy z Netią, po prostu miałem w domu przez 2 tygodnie dwa łącza i z obu mogłem korzystać, i za oba trzeba było zapłacić.

Poza tym umowę można podpisać dziś, a łącze aktywować w konkretnym dniu, np. tak miałem jak przechodziłem z osiedlówki do Netii, umowę podpisałem miesiąc wcześniej, a abonament za korzystanie z usług Netii był liczony od dnia aktywacji. Podobnie jest z sieciami komórkowymi, np. moja dziewczyna przechodziła od jednego operatora do drugiego, umowę podpisała 2 miesiące przed przejściem, w dniu umowy dostała od nowego operatora telefon (z racji tego, że telefony są teraz bez simlocka) i korzystała jeszcze z usług starego operatora na nowym telefonie, a po zakończeniu umowy ze starym operatorem, aktywowała kartę sim nowego operatora i od dnia aktywacji liczony jest rachunek, a nie od dnia podpisania umowy.

Pozdrawiam!