Nowa umowa o internet, przed zakończeniem starej? Można tak?

Witam.

Mam internet 1mb Netia, umowa kończy się z końcem sierpnia.

Czy mogę teraz zamówić internet np. z Orange?

Nie chcę długo czekać na nowy i chcę wiedzieć czy to nie ingeruje w prawo, lub nie narobi jakichś problemów w Orange.

A wymówiłeś neti neta?

Tak, wszystko ustalone, list był wysłany. Również była rozmowa telefoniczna.

To musisz poczekać jak skończy ci się net w Netii,idziesz do salonu Orange.Podpisujesz umowę i czekasz 4-5 dni aż podłączą ci neta.

CZyli nie można wczesniej? Bardziej zależy mi aby przez internet zamówić.

Raczej nie ale dla upewnienia się ja bym poszedł do salonu Orange i się zapytał.A tak jeszcze jakiej szybkości chcesz internet?

Chciałbym 2 mb ale znając orange, to będzie niemożliwe. Więc pewnie 1mb.

Czemu?

Ja u siebie mam od Orange 2MB.

Kolega zamawiał ostatnio 2Mb (mieszka blisko mnie) i mówili mu, że jest 5km od centrali, i nie będzie działać.

No zależy gdzie się mieszka. Ja mieszkam bardziej w centrum miasta wiec nie ma problemu z takim internetem :smiley: .

No własnie :expressionless: ale znowu kolega ma internet z Netii, mieszka niecały kilometr ode mnie i mu 2 mb działa.

Ale możesz zawsze iść i się zapytać w Orange czy możesz mieć 2Mb.

Później jade do miasta, więc się dopytam. Dziękuje za pomoc. :slight_smile: Temat chyba do zamknięcia.

to że w salonie czy infolinii mówią że linia jest np. 5km nie zawsze jest prawdą a nawet bardzo często nie jest zwłaszcza w małych wioskach takie pomyłki zachodzą dlatego najlepiej jest sprawdzić sobie samemu z modemu jakie jest tłumienie linii albo sprawdzić gdzie jest centrala czy szafka ONU (u mnie odległość się zmienia ciągle w ich checku raz jest 800m raz 1600m raz 4km)

A mógłyś wytłumaczyć jak to sprawdzić dokładnie?

Po prostu idź do Orange i oni powiedzą Ci dokładnie czy możesz mieć 2Mb.

jeśli masz jakiś modem np.ZTE ZXDSL 852 otwierasz aplikację modemu i wciskasz jednocześnie lewy ALT+Z i zakładka linia jak masz jakiś router to logujesz się na niego w przeglądarce i szukasz statystyk adsl chodzi o dane tłumienie (attenuation) i margines szumu (SNR margin)

jeśli tłumienie będzie do 20dB to do 20Mb pójdzie jak do 30dB to do 10Mb 45dB do 6Mb powyżej 50 może być 2 albo mniej w zależności od jakości i zajętości linii

Byłem w salonie, lecz powiedzieli mi, że oni dokładnie nie mogą powiedzieć tylko trzeba zamówić i oni zadzwonia po paru dniach jeśli nie będzie działać.

Mam modem Sagem F@st 800 E4

Ale oni powinni ci dać jakiś modem za 1zł mi 2 lata temu dali sagema jakiegoś tam.

domin1201 tutaj http://www.insdar.pl/neostrada_sagem_monitor.htm

masz pokazane gdzie sa parametry 2 tabelka sprawdz i wrzuć tutaj