Nowa vista i stary kod

(Chojinka) #1

czy legalne będzie jak ściągnę vistę z netu i wykorzystam swój stary kod z laptopa?

vista mi się nie odpala a płyt nie mam a laptop był kupiony na ebay.

(ra-v) #2

Zdaje się ze jeżeli to ta sama wersja (możliwe że z Service Packami) to powinno się dać aktywować. Nie wiem niestety jak to jest z wersjami OEM (a prawdopodobnie taką masz) - kiedyś było tak że jeśli dana sztuka była kupiona z danym sprzętem (nawet myszką) i używana z nim, to to było legalne. Nie wiem czy to jeszcze jest aktualne czy prehistoryczne raczej.

A w sumie - od czego jest pomoc techniczna MS? za system zapłaciłeś to dzwoń.

(Longhorn2009) #3

Nie wiem jak jest w twoim przypadku, ale np. w moim Dellu nie da sie zainstalować dowolnego Windowsa (czyt. czystego OEM/BOX), musi być dedykowany dla Dell. W przeciwnym razie będzie "wołał" o aktywacje, a tej nie da się wykonać na czystym Windowsie bez dedykacji.

Wypowiedziałem się na temat "techniczny" instalacji Windows na laptopie, bo na licencjonowaniu się nie znam.

(Chojinka) #4

na naklejce jest numer telefonu do USA, wiec zaczynaja się schody.

pomyslałem że może spróbuje porzyczyć płytkę od kogoś i wgrać vista home basic oem. laptop jest 2 letni HP

(pysiu) #5

Zadzwoń do hp oni wysyłają płyty za darmo z vistą :slight_smile:

(Chojinka) #6

a nie będzie preblemu żeby odrazu dostać polską wersję?

(pysiu) #7

a tego nie wiem bo podaje się numer seryjny lapka z naklejki do tego modelu dają płyte z systemem i drugą z sterownikami tak więc zadzwoń i i porozmawiaj z nimi :slight_smile:

(SilberPunkt) #8

Problemu nie będzie, bo nie dostaniesz polskiej wersji a tylko taką z jaką został zakupiony fabrycznie laptop.

:roll: