Nowa vista i stary kod

czy legalne będzie jak ściągnę vistę z netu i wykorzystam swój stary kod z laptopa?

vista mi się nie odpala a płyt nie mam a laptop był kupiony na ebay.

Zdaje się ze jeżeli to ta sama wersja (możliwe że z Service Packami) to powinno się dać aktywować. Nie wiem niestety jak to jest z wersjami OEM (a prawdopodobnie taką masz) - kiedyś było tak że jeśli dana sztuka była kupiona z danym sprzętem (nawet myszką) i używana z nim, to to było legalne. Nie wiem czy to jeszcze jest aktualne czy prehistoryczne raczej.

A w sumie - od czego jest pomoc techniczna MS? za system zapłaciłeś to dzwoń.

Nie wiem jak jest w twoim przypadku, ale np. w moim Dellu nie da sie zainstalować dowolnego Windowsa (czyt. czystego OEM/BOX), musi być dedykowany dla Dell. W przeciwnym razie będzie “wołał” o aktywacje, a tej nie da się wykonać na czystym Windowsie bez dedykacji.

Wypowiedziałem się na temat “techniczny” instalacji Windows na laptopie, bo na licencjonowaniu się nie znam.

na naklejce jest numer telefonu do USA, wiec zaczynaja się schody.

pomyslałem że może spróbuje porzyczyć płytkę od kogoś i wgrać vista home basic oem. laptop jest 2 letni HP

Zadzwoń do hp oni wysyłają płyty za darmo z vistą :slight_smile:

a nie będzie preblemu żeby odrazu dostać polską wersję?

a tego nie wiem bo podaje się numer seryjny lapka z naklejki do tego modelu dają płyte z systemem i drugą z sterownikami tak więc zadzwoń i i porozmawiaj z nimi :slight_smile:

Problemu nie będzie, bo nie dostaniesz polskiej wersji a tylko taką z jaką został zakupiony fabrycznie laptop.

:roll: