Nowa wersja The KmPlayer 3.5 podmienia ikonki plików avi

Z tego co widzę to zdaje się że nie masz zainstalowanej żadnej paczki kodeków. Więc w tym momencie możesz spokojnie jakąś instalować.

Z jednej strony jeżeli wszystko chodzi bez problemów to nie ma potrzeby nic instalować, z drugiej (właśnie masz mały bajzel przez FormatFactory) jeżeli chcesz mieć wszystko aktualne i na czasie oraz poprawnie - zainstaluj jakąś paczkę. Jaką …wybór należy do Ciebie, ja polecam shark007.

Większej i zauważalnej poprawy jakości pewnie nie zobaczysz - ale nowsze wersje filtrów/kodeków są zawsze bardziej aktualne w stosunku do różnych i zmieniających się form kodowania plików.

Waham się Łukash i nie wiem co zrobić teraz. Czy zostawić tak jak jest skoro jest dobrze i działa wszystko.

Czy uaktualnić sobie kodeki na nowsze, ale znowu nie wiem które. Czy te K-Lite Codec Pack Full 9.7.0 bo są podobno podstawowe najnowsze, czy te Win7codecs 3.9.7 ? czy te shark007 ? I mam nadzieje, że gdybym zdecydował się na instalacje któryś z kodeków to wraz z nim nie zainstaluje mi się jakiś dodatkowy odtwarzacz do filmów ? Bo chyba pozostane przy tym kmplayer.

Nie wiem czy KMPlayer ma wbudowane kodeki - to powinieneś wiedzieć Ty ;)ale chyba ma. Jak ma to nie instaluj , jak korzysta z tych co są w systemie to zainstaluj, jeżeli nie czujesz potrzeby, wszystko śmiga i w ogóle - to też nie instaluj…I tak masz zainstalowane razem z Format Factory więc więcej przemawia jednak za tym aby zainstalować :smiley: ( - to takie za i przeciw :wink: ) dla Windows Media Player .Bo jak pisaliśmy już wcześniej - wszystko zależy co i czym chcesz otwierać :smiley:

Win7codecs 3.9.7 to kodeki od shark007 - one nie ma w sobie playera, K-Lite już nie pamiętam ale chyba mają opcjonalnie Media Player Classic = odznaczasz/nie zaznaczasz podczas instalacji.

Czy ma to coś wspólnego z tym, że mam zainstalowany program konwersji plików Format Factory ? Czy to jest jakaś firma wydająca te kodeki ?

Łukash więc mówisz, że skoro wszystko u mnie działa jak należy i filmy dobrze mi odtwarza to nie trzeba instalować nic ?

Co Ty byś zrobił na moim miejscu ? bo wciąż nie wiem jak będzie lepiej :frowning:

Głównie oglądam filmy w formacie avi i rmvb tylko. I jakoś jestem przekonany do odtwarzacza KmPlayer.

To jest program do konwersji - jak każdy inny używa do konwersji “kodeków” które to pochodzą z różnych źródeł, sporo z nich to opensourcowe projekty - wraz z instalacją Format Factory zainstalowały się i “zarejestrowały” w systemie.

Jeżeli masz takie obiekcję i niechęć. …Zostaw tak jak jest :wink:

A jeśli bym odinstalował program do konwersji Format Factory z mojego systemu to wtedy te kodeki też się odinstalują ? czy trzeba będzie je jakoś oddzielnie usuwać ?

Ps. Wyszła teraz nowa wersja tych proponowanych przez Ciebie kodeków, czy one się automatycznie same aktualizują ? czy ręcznie trzeba je aktualizować ?

Odinstalują się razem z programem.

Przy uruchomianiu okienka z właściwościami kodeków (Settings Aplication) - program sprawdza czy są aktualizację, nie aktualizują się same, trzeba ręcznie.

Łukash odinstalowałem sobie program Format Factory i jeszcze raz zrobiłem raport, zobacz Tutaj i powiedz teraz co myślisz jak możesz. Czy teraz jest okej ?

ehhh #-o

Deinstalacji FormatFactory nie sugerowałem.

Jak wszystko działa tak jak działało to niech będzie że jest OK. W tym momencie jednak może być np problem z H.264 i popularnym formaten .mkv, nie widzę też nic do .rmvb…Ale tu może bez tego daje rade KMPlayer.

Tu nie ma co kombinować, bo się w końcu coś przekombinuje…

Działało, trzeba było zostawić, a teraz nie masz i konwertera i paru kodeków.

  • Konwerter - służy do konwersji, zmiany formatu, kodowania itd wiesz o co chodzi :)- zazwyczaj tego typu program rejestruje swoje kodeki , rejestruje = system używa tych kodeków, stara wersja programu = stare wersje kodeków, mogą być jakieś “inne” :slight_smile: - może to być nie komfortowa sytuacja, mogą być “jakieś” błędy.

  • Kodeki = zestaw “programów” które umożliwiają odtworzenie pliku multimedialnego, oraz służą do konwersji , dają graficzny dostęp do ustawień kodeka.

Co by nie ciągnąć tematu w nieskończoność >

1.Jeżeli konwertujesz pliki, zainstaluj konwerter np FormatFactory zwróć uwagę aby nie po instalować z tym programem śmieci i zostaw już wszystko w spokoju.

2.Jeżeli nie konwertujesz a coś w tym momencie nie działa - zainstaluj paczkę kodeków.

3a.Jeśli po instalacji kodeków zainstalujesz konwerter - ten zarejestruje swoje kodeki (o tym pisałem już wyżej)

4.Kodeki oraz konwerter mogą być zainstalowane na raz w systemie - ale sugeruje najpierw zainstalować konwerter, a następnie kodeki - żeby te zarejestrowały swoje w systemie.

5.Jeżeli wszystko działa, odpala i w ogóle, a do tego nie konwertujesz = Zostaw tak jak jest.

Mam nadzieje że rozumiesz mniej więcej o co chodzi ( i że nic mi się nie pomieszało :slight_smile: )

Dodane sobota, 2 lut 2013, 18:16

I jak tam, wszystko gra ?