Nowa wersja vortalu - Drukowanie artykułów _z komentarzami_

(Wojtek Moto) #1

Niestety nie wiem jak wydrukować artykuły z vortalu dobreprogramy.pl , aby w wydruku znalazły się również komentarze użytkowników (działało oczywiście w starej wersji vortalu).

Sprawdzałem na kilka różnych sposobów, pod różnymi przeglądarkami - i kupa. Chyba chodzi tu o flash-a :frowning:

Czy ktoś podpowie jak mogę to zrobić?

(fiesta) #2

Wystarczy zaznaczyć wybrany artykuł z komentarzami jako blok i z menu plik przeglądarki wybrać drukuj, zaznaczenie.

8)

(model12) #3

Witam.Zrób tak "zaznacz normalnie tekst,kopiuj" wklej do Worda i wtedy wydrukuj powinno być ok.

(Wojtek Moto) #4

To sprawdzałem na samym początku :stuck_out_tongue: - i nie działa.

Na to też wpadłem, ale szukałem rozwiązania 'przeglądarkowego'.

Wszystko OK, gdybym używał IE do przeglądania dobrychprogramów, ale w przypadku Opery (której używam) formatowanie nie zostanie zachowane.

Jest to dodatkowy zachód, trzeba odpowiednio zaznaczyć i kopiować, uruchomić Worda, wkleić i to tylko po to, żeby zapisać do pdf-a - miałem nadzieję, że da się coś takiego zrobić z poziomu przeglądarki ... :slight_smile:

(model12) #5

Czasami trzeba zakombinować aby wydrukować,ale może ktoś poda lepsze rozwiązanie.

(Wojtek Moto) #6

No niestety :frowning:

To co podałeś oczywiście działa, ale ... musiałbym używać IE, Word-a, bawić się z każdym artykułem itd. - co raczej nie jest wygodne.

Pierwszy raz spotykam się ze stronką, w której tak ciężko wydrukować coś z komentarzami :stuck_out_tongue: - przez zmianą Vortalu wszystko działało ...

(Spam) #7

Stwórz sobie (np. w systemowym Notatniku) UserCSS o takiej zawartości:

@media print { .komentarze { display: block !important; } }

Plik zapisz z rozszerzeniem .css , np. dp-druk.css , a następnie w Operze:

prawoklik na stronie → Preferencje dla witryny… → Wyświetlanie → Mój arkusz stylów → Wybierz…

…i wskaż właściwy plik, po czym odśwież stronę.

Możesz już drukować, jednak upewnij się na podglądzie wydruku, czy wszystko jest OK.

(Wojtek Moto) #8

OK, jak widzę nie da się tego zrobić bez lekkich chociaż kombinacji - tak trzeba będzie się za rzecz zabrać.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam.